притисни ентер »

Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполна „карамелите“
Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполна „карамелите“

Ливерпул и без Салах со ПЕТ ГОЛА ги наполна „карамелите“

Лидерот во Премиер лигата, Ливерпул , полесно од очекуваното го доби „Мерсисајд“ дербито против Евертон (5-2). Продолжи одличната серија на англискиот вицепрвак, кој ја задржа предноста пред Лестер Сити во висина од осум бода. Извештај од натпреварот: Актерите беа расположени за игра и постигнаа дури шест погодоци во првото полувреме. Подобро отворија

Kлоп од Ориги направи „деветка“ од светска класа

Kлоп од Ориги направи „деветка“ од светска класа

Лудило на „Енфилд“ во првите 45 минути, Ливерпул води со 4-2 Градското дерби на Мерсисајд ги оправдува очекувањата уште во првите 45 минути од средбата на „Енфилд“. Ливерпул има убедливи 4-2 против Евертон и рверојатно е дека бодовите ќе останат кај европскиот првак. Со двата гола на Ориги, и по еден на Шаќири и Мане, Црвените целат кон дебакл против

Ориги обожава карамели, најава за голеада на „Енфилд“

Ориги обожава карамели, најава за голеада на „Енфилд“

За помалку од 20 минути Црвените го нокаутираа градскиот ривал Само шест минути беа потребни за Ливерпул да го отвори дербито на Мерсисајд против Евертон. Црвените водат со 2-1 на „Енфилд“ благодарение на погодоците на  Ориги и Шаќири, додека Кејн е човекот кој ги врати гостите во игра. Белгиецот го постигна својот четврти гол против во шестиот лигашки

Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

ВИДЕО: Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон

Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Неверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон.

Нверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Нверојатно прво полувреме, шест гола, Ливерпул води

Лидерот во Премиерлигата, Ливерпул води со 4-2 против Евертон по првиот дел на овој неверојатен натпревар. Ливерпул  е единствената непоразена екипа во Англија, Ориги погоди два пати, Шакири и Мане по еднаш за Ливерпул, за екипата на Евертон стрелци во првиот дел се Мајкл Кејн и Ричарлисон.