притисни ентер »

Еден загинат во пожарот во барака во скопски Трнодол
Еден загинат во пожарот во барака во скопски Трнодол

Еден загинат во пожарот во барака во скопски Трнодол

Едно лице загина во пожарот кој денеска изби во барака во скопската населба Трнодол. Телото го нашле пожарникарите кога однадвор го изгасиле пожарот, а немало дојава дека во куќата има лице. „Пријавата до нас стигна од полиција, но во неа немаше информација дека во куќата има лица. Ниту на лице место никој не ни го кажа тоа. Кого го изгасиле пожарникарите

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. Пожарот е изгаснат пред околу 20 минути. Дел од

Пожарникари го скротуваат пожарот во барака во Трнодол

Пожарникари го скротуваат пожарот во барака во Трнодол

Скопските пожарникари со повеќе возила го гаснат големиот пожар кој денеска избувна во една барака во населбата Трнодол. Со огнот е зафатена цела барака, а пожарникарите истовремено и се бореа да го спречат неговото проширување на околните станбени објекти. Се уште не се познати причините заради кои се случил пожарот. Од Скопската противпожарна бригата

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот е изгаснат пред околу 20 минути. Дел од пожарникарите кои останаа на терен да го расчистат теренот го пронајдоа телото, изјави командантот на Територијалната противпожарна единица на Град

Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

Маж загинал во пожар откако му изгорела бараката во Трнодол

Маж загинал во пожар, откако изгорел неговиот дом во населбата Трнодол во Скопје. Пожарот, според нашите извори се случил попладнево, откако од засега непознати причини изгорела бараката во која живеел. На лице место пристигнати се противпожарни екипи кои успеале да го изгаснат пожарот, но не успеале да го спасат човекот. Повеќе детали од теренот се

Едно лице загина во пожарот во Трнодол

Едно лице загина во пожарот во Трнодол

Причините за настанување на пожарот ќе бидат познати по извршениот увид. Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот е изгаснат пред околу 20 минути. Дел од пожарникарите кои останаа на терен да го расчистат теренот го пронајдоа телото,

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Една жртва во пожар во барака во Трнодол

Причините за настанување на пожарот ќе бидат познати по извршениот увид. Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот е изгаснат пред околу 20 минути. Дел од пожарникарите кои останаа на терен да го расчистат теренот го пронајдоа телото,

Се запали барака во Трнодол, едно лице загина

Се запали барака во Трнодол, едно лице загина

Во пожарот што попладнево избувна во барака во скопската населба Трнодол има една жртва. Телото е пронајдено при расчистување на остатоците од пожарот. – Пожарот е изгаснат пред околу 20 минути. Дел од пожарникарите кои останаа на терен да го расчистат теренот го пронајдоа телото, изјави командантот на Територијалната противпожарна единица на Град