притисни ентер »

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана
Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна

Кај двајца Албанци пронајден ранец со два килограми марихуана

Кај двајца Албанци пронајден ранец со два килограми марихуана

Синоќа пред полноќ две лица од Албанија биле лишени од слобода, откако при полициска контрола на нивното возило на патот Дебар-Маврови Анови, била пронајдена марихуана. Вчера околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33),

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна

Уапсени двајца државјани на Албанија поради марихуана

Уапсени двајца државјани на Албанија поради марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „Мерцедес“, бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

Уапсени двајца државјани на Албанија кај кои биле најдени 2 килограми марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на нивниот автомобил „мерцедес“ бил пронајден и одземен ранец со околу два килограми марихуана. Двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна

Во ПС Гостивар приведени две лица – Имале ранец со 2 килограми марихуана

Во ПС Гостивар приведени две лица – Имале ранец со 2 килограми марихуана

Вчеравечер (11 јуни) околу 23 часот и 10 минути, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница ги лишиле од слобода албанските државјани  Е.Л. на возратс од 18 години и Е.Ч.  33-годишен. Полицијата информира дека при преглед кај нив бил пронајден и одземен е ранец со околу 2 килограми марихуана. Двајцата албански државјани

Две лица од Албанија лишени од слобода на патот Дебар-Маврови Анови

Две лица од Албанија лишени од слобода на патот Дебар-Маврови Анови

Синоќа пред полноќ две лица од Албанија биле лишени од слобода, откако при полициска контрола на нивното возило на патот Дебар-Маврови Анови, била пронајдена марихуана. „На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е

Уапсени двајца Албанци со два килограми марихуана во Дебар

Уапсени двајца Албанци со два килограми марихуана во Дебар

На 11.06.2019 година околу 23.10 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги лишиле од слобода Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република Албанија. При преглед на патничко возило „Мерцедес“ со албански национални ознаки, управувано од Е.Л., бил пронајден и одземен ранец

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Кај Жировница откриени двајца Албанци со два килограма марихуана

Според СВР Тетово, при контрола на возило со албански регистарски ознаки, вчеравечер, во 23 часот и 10 минути, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Жировница во багажниот простор бил најден ранец во кој имало околу два килограма марихуана. Двајцата албански државјани кои биле во возилото Е.Л.(18) и Е.Ч. (33) се лишени од слобода