притисни ентер »

Зидан: Еден ден ќе бидам селектор на Франција, а можеби и тренер на ПСЖ
Зидан: Еден ден ќе бидам селектор на Франција, а можеби и тренер на ПСЖ

Зидан: Еден ден ќе бидам селектор на Франција, а можеби и тренер на ПСЖ

Зинедин Зидан за „Екип“ даде интервју по повод одбележување на 50 години на еден од најдобрите француски фудбалери на сите времиња. Популарниот Зи-зу моментално е без работа, беше поврзуван со клупата на Пари Сен Жермен но ништо од тоа. Со Реал Мадрид освои три европски титули и сега е на „одмор“. „ И понатаму имам желба да бидам тренер, а потоа ќе

Зидан: Еден ден ќе бидам селектор на Франција, а можеби и тренер на ПСЖ

Зидан: Еден ден ќе бидам селектор на Франција, а можеби и тренер на ПСЖ

Зинедин Зидан за „Екип“ даде интервју по повод одбележување на 50 години на еден од најдобрите француски фудбалери на сите времиња. Популарниот Зи-зу моментално е без работа, беше поврзуван со клупата на Пари Сен Жермен но ништо од тоа. Со Реал Мадрид освои три европски титули и сега е на „одмор“. „ И понатаму имам желба да бидам тренер, а потоа ќе

ПСЖ се договори со Кристоф Галтие за тренерската позиција

ПСЖ се договори со Кристоф Галтие за тренерската позиција

Францускиот првак Пари Сен Жермен го договори Кристоф Галтие за нов тренер. Тој ќе добие двегодишен договор, со опција и за трета дополнителна сезона доколку двете страни бидат задоволни од соработката. Добивај вести на вибер> Галтие, сепак, нема да може да седне на клупата на „светците“ додека ПСЖ не го раскине договорот со Маурисио Покетино. Аргентинецот

Зидан отворено: Да се биде селектор е најголема гордост, за ПСЖ има време…

Зидан отворено: Да се биде селектор е најголема гордост, за ПСЖ има време…

Зинедин Зидан денеска го прославува својот 50. роденден, што беше доволен повод за весникот „Л’Екип“ да направи ексклузивно интервју со најдобриот француски фудбалер на сите времиња. Зидан во изминатите месеци беше поврзуван со преселба на клупата на ПСЖ, а во роденденското интервју потврди дека тоа нема да се случи поради неговата голема желба – да

Зидан за ПСЖ: Никогаш не вели никогаш

Зидан за ПСЖ: Никогаш не вели никогаш

Зинедин Зидан, често поврзуван со Пари Сен Жермен, не ја исклучи можноста еден ден да го преземе богатиот клуб. Француската легенда до пред неколку дена беше меѓу опциите за нов тренер на тимот, но на крајот управата избра да се обложи на Кристоф Галтие, а тоа допрва ќе биде официјално објавено. Кандидатурата на Зидан за ПСЖ е донекаде контроверзна

Зидан за ПСЖ: Еден од само трите клуба кои би ги водел

Зидан за ПСЖ: Еден од само трите клуба кои би ги водел

Француските и шпанските медиуми најавуваа дека работата е завршена: Зинедин Зидан ќе ја прекине паузата што ја направи по второто заминување од Реал и ќе стане тренер на ПСЖ со најголема плата во светот. Споменатите извори наведуваат дека тој одлетал во Катар на финални преговори со емирот, кој е главен за најголемите операции на клубот со седиште

Зидан: Сакам да бидам селектор, би работел само во два-три клуба

Зидан: Сакам да бидам селектор, би работел само во два-три клуба

Зинедин Зидан е слободен после заминувањето од клупата на Реал Мадрид, а сега потврди дека негова желба е да седне на кормилото на француската репрезентација. „Секако дека сакам да бидам селектор. Се надевам, еден ден, а кога ќе биде тоа не знам. Не зависи само од мене, но сакам да го комплетирам целиот круг со француската репрезентација. Освоив се

Галтие две години на клупата на ПСЖ

Галтие две години на клупата на ПСЖ

ПСЖ и Ница синоќа се договориле тренерот Гристоф Галтие да се пресели на „Паркот на принцовите“ за да го преземе шампионот. Парижаните ќе платат 10 милиони евра обештетување за францускиот стратег, кој ќе го наследи Маурисио Покетино. Галтие ќе потпише двегодишен договор со можност истиот да биде продолжен на уште една сезона. Тој во Париз ќе пристигне

Зидан: Еден ден ќе го водам ПСЖ

Зидан: Еден ден ќе го водам ПСЖ

Тренерот на Интер, Зинедин Зидан верува дека еден ден ќе го води Пари Сен-Жермен. – Никогаш не вели никогаш. Особено кога сте тренер. Кога бев играч, имав избор – можев да одам во речиси секој клуб. Но нема список од 50 екипи во кои би можел да работам како тренер. Има две или три опции. Ако дојдам во некој клуб, тоа е само заради победи. Ова го кажувам

Зидан: Сакам да направам целосен круг со француската репрезентација

Зидан: Сакам да направам целосен круг со француската репрезентација

Зинедин Зидан имаше интервју за „Лекик“ во кое наведе дека негова голема желба е да биде селектор на Франција. Моментално има многу понуди од разни клубови од Европа, но неговата најголема амбиција и желба е да биде селектор на Франција. „Секако дека сакам да бидам селектор. Се надевам, еден ден, а кога ќе биде тоа не знам. Не зависи само од мене,