притисни ентер »

Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот фестивал во Кан
Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот фестивал во Кан

Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот фестивал во Кан

Селена Гомез не е единствената која оваа година првпат се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан. Таа чест ѝ припаднала и на убавата актерка, Пријанка Чопра Џонас, која се обидела посебно да се истакне и да заблеска. На својот Инстаграм најави дека ќе се насочи кон гламурот во златното доба на Холивуд, а нејзината креација и фризура

Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот феативал во Кан

Остава без здив: Пријанка Чопра премиерно се појави на Филмскиот феативал во Кан

Селена Гомез не е единствената која оваа година првпат се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Кан. Таа чест ѝ припаднала и на убавата актерка, Пријанка Чопра Џонас, која се обидела посебно да се истакне и да заблеска. На својот Инстаграм најави дека ќе се насочи кон гламурот во златното доба на Холивуд, а нејзината креација и фризура

Пријанка Чопра во блескава креација со висок шлиц ...

Пријанка Чопра во блескава креација со висок шлиц ...

Пријанка Чопра дефинитивно знае како да привлече внимание. Синоќа, на премиерата на „Rocketman“, 36-годишната актерка шармираше на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. За свеченоста која се одржува на француската ривиера, поранешната носителка на титулата Мис на светот зачекори во блескава креација од високата мода на Роберто Кавали, салонки

Canyon Matka

Canyon Matka

View this post on Instagram A post shared by Skopjeinfo.mk (@skopjeinfo.mk) on May 9, 2019 at 12:28pm PDT

Сте биле ли во рајското село на Попај во Малта?

Сте биле ли во рајското село на Попај во Малта?

Малта е една од омилените дестинации на многумина, но особено на Балканците. Убавата клима, фактот дека е место на кое исто така се снимале познати серии, го прави да се најде на листата на места што мора да ги посетите. Но, Малта е интересна и поради тоа што во оваа држава се наоѓа на и селото во кое живеел Попај, морнарот поради кој многу деца го

Европска шампионка на удар на критичарите: „Мала си за да се покажуваш така“

Европска шампионка на удар на критичарите: „Мала си за да се покажуваш така“

Европската првенка по уметничко лизгање Софија Самодурова публикува неколку свои фотографии на социјалните мрежи на кои позира во костим за капење на егзотично место. Со тоа предизвика најразлични коментари, а повеќето беа позитивни но има и со критики. „Многу си мала за да се покажуваш пред сите“, пишуваат критичарите алудирајќи дека Софија има само

Моден хит: Женски одела по кои дамите „полудеа“

Моден хит: Женски одела по кои дамите „полудеа“

Откако ефективните женски одела ја освоија модната сцена, со доаѓањето на потоплите денови, стана јасно дека наскоро на улиците ќе владее и нивната пократка верзија. Добро, ајде да бидеме искрени, многу пократка верзија. Сепак, и покрај кратките панталони, оваа комбинација воопшто не изгледа недолично. View this post on Instagram A post shared by A-J