притисни ентер »

Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на продуцентите на „Куќа од карти“
Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на продуцентите на „Куќа од карти“

Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на продуцентите на „Куќа од карти“

Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на продуцентите на „Куќа од карти“ Оскаровецот Кевин Спејси (62) ќе мора да плати оштета од речиси 31 милион долари на продуцентската куќа „МРЦ“, која во 2017 година го исфрли од серијата „Куќа од карти“ (House of Cards) по обвинувањата за сексуална злоупотреба, одлучи американскиот суд откако беше одбиена

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

МРЦ го тужеле Спејси бидејќи со неговото отпуштање изгубиле значителни приходи од серијата, која се занимава со политички интриги во Вашингтон. Пред пет години, кариерата на Спејси ненадејно беше прекината поради низа обвинувања за сексуална злоупотреба, па продуцентите мораа да направат големи промени во заплетот на шестата сезона на „House of Cards“

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

МРЦ го тужеле Спејси бидејќи со неговото отпуштање изгубиле значителни приходи од серијата, која се занимава со политички интриги во Вашингтон. Пред пет години, кариерата на Спејси ненадејно беше прекината поради низа обвинувања за сексуална злоупотреба, па продуцентите мораа да направат големи промени во заплетот на шестата сезона на „House of Cards“

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси треба да им плати 31 милион долари на продуцентите на серијата „Куќа од карти“

МРЦ го тужеле Спејси бидејќи со неговото отпуштање изгубиле значителни приходи од серијата, која се занимава со политички интриги во Вашингтон. Пред пет години, кариерата на Спејси ненадејно беше прекината поради низа обвинувања за сексуална злоупотреба, па продуцентите мораа да направат големи промени во заплетот на шестата сезона на „House of Cards“

Кевин Спејси мора да плати 31 милиони долари отштета на продуцентите од серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси мора да плати 31 милиони долари отштета на продуцентите од серијата „Куќа од карти“

Актерот Кевин Спејси ќе мора да плати 31 милион долари на продуцентската куќа MRC, која во 2017 година го отпушти од сетот во серијата „Куќа од карти“, по обвинувањата за сексуална злоупотреба. Ова го одлучи судот во САД, откако му ја одби жалбата. Од MRC го тужеле Спејси затоа што поради неговото отпуштање изгубиле значителен приход од серијата, која

Кевин Спејси мора да плати 31 милиони долари отштета на продуцентите од серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси мора да плати 31 милиони долари отштета на продуцентите од серијата „Куќа од карти“

Глумецот Кевин Спејси ќе мора да плати 31 милион долари на продуцентската куќа MRC, која во 2017 година го отпушти од сетот во серијата „Куќа од карти“, по обвинувањата за сексуално злоставување. Ова го одлучи судот во САД, откако му ја одби жалбата. Од MRC го тужеле Спејси затоа што поради неговото отпуштање изгубиле значителен … Continue reading

Кевин Спејси мора да плати отштета од 31 милион долари на продуцентите на „House of Cards“

Кевин Спејси мора да плати отштета од 31 милион долари на продуцентите на „House of Cards“

Кевин Спејси мора да плати отштета од 31 милион долари на продуцентите на „House of Cards“ И. Т. Пред 39 минути Кевин Спејси / Фото: EPA-EFE/FLAVIO LO SCALZO Кевин Спејси ќе мора да плати речиси 31 милион долари на продуцентската куќа „MRC“, која во 2017 година го отпушти од сетот на серијата „House of Cards“ поради обвинувањата за сексуално злоставување

Кевин Спејси мора да плати 31 милион долари отштета поради сексуална злоупотреба

Кевин Спејси мора да плати 31 милион долари отштета поради сексуална злоупотреба

Кевин Спејси (62), добитник на два „Оскари“, ќе мора да ѝ плати речиси 31 милион долари на продуцентската куќа „МРЦ“, која го отпушти од снимањето на серијата „Куќа од карти“ ( House of Cards ) во 2017 година поради обвинувањата за сексуална злоупотреба. Американските судски власти одлучија така откако неговата жалба беше одбиена. „МРЦ“ го тужеше американскиот

Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на авторите на серијата „Куќа од карти“

Кевин Спејси мора да им плати 31 милион долари на авторите на серијата „Куќа од карти“

Судот во Лос Анџелес му нареди на Кевин Спејси да им плати речиси 31 милион долари на авторите на серијата „Куќа од карти“ за загубите предизвикани од отказот што го добил во 2017 поради сексуално вознемирување на членови на екипата. „ Задоволни сме со пресудата“, изјави Мајкл Кемп, адвокатот на „МРЦ“, еден од продуцентите на хит серијата на „Нетфликс“