притисни ентер »

Азар се пензионира, а Реал се уште плаќа за него
Азар се пензионира, а Реал се уште плаќа за него

Азар се пензионира, а Реал се уште плаќа за него

Трансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата. Иако Азар се пензионираше минатата година, за оваа сезона остана важечкиот договор од трансферот на овој играч меѓу Челзи и Реал Мадрид. Шанса да станеш

Челси се уште заработува од договорот на Азар со Реал

Челси се уште заработува од договорот на Азар со Реал

Трансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата. Азар во Реал дојде како еден од најдобрите фудбалери во светот, но повредите го спречија да ги оправда парите вложени во неговиот трансфер. Интересно и

Азар е пензионер од октомври, но Челси сè уште добива пари од Реал Мадрид

Азар е пензионер од октомври, но Челси сè уште добива пари од Реал Мадрид

Поранешниот белгиски фудбалер Еден Азар во 2019 година замина од Челси и за 130 милиони фунти потпиша за Реал Мадрид, но шпанскиот шампион прифати дел од сумата да исплаќа преку различни клаузули и една од нив мораше да плати по пласманот во финале на Лигата на шампиони (ЛШ). Интересно е тоа што Азар се пензионира пред седум месеци, односно во октомври,

Челси сè уште заработува од договорот на Азар со Реал

Челси сè уште заработува од договорот на Азар со Реал

Трансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата. Азар во Реал дојде како еден од најдобрите фудбалери во светот, но повредите го спречија да ги оправда парите вложени во неговиот трансфер. Интересно и

Челси се уште заработува од договорот на Азар со Реал

Челси се уште заработува од договорот на Азар со Реал

Трансферот на Еден Азар вреден 115 милиони евра е најлошиот во историјата на Реал Мадрид. Белгиецот по завршувањето на минатата сезона го напушти Реал, а пред седум месеци обајви крај на кариерата. Азар во Реал дојде како еден од најдобрите фудбалери во светот, но повредите го спречија да ги оправда парите вложени во неговиот трансфер. Интересно и

Азар седум месеци е пензионер, но Реал ќе плати нов „бонус“ на Челси

Азар седум месеци е пензионер, но Реал ќе плати нов „бонус“ на Челси

Челси заврши одлична работа во преговорите кога Роман Абрамович го продаде Еден Азар во Реал Мадрид за сума од вкупно 130 милиони фунти, во јуни 2019 година. „Кралевите“ тогаш платија 90 милиони при самиот трансфер, а останатите 40 милиони беа поврзани со неколку различни клаузули, со настапите на Азар, но и резултатите на Реал Мадрид во периодот на