притисни ентер »

Дончиќ му подари патики на својот екс-соиграч и му посака среќа во АБА финалето
Дончиќ му подари патики на својот екс-соиграч и му посака среќа во АБА финалето

Дончиќ му подари патики на својот екс-соиграч и му посака среќа во АБА финалето

Словенечката супер-ѕвезда, Лука Дончиќ, му приреди пријатно изненадување на својот поранешен соиграч од Реал Мадрид , Треј Томпкинс, на кого му испрати еден чифт патики и му посака многу среќа во финалната серија од АБА лигата. Томпкинс е играч на Црвена Звезда , а Дончиќ важи за голем фан на белградските „црвено-бели“, па на овој начин реши да му

Дончиќ му испрати патики на играч на Црвена звезда пред мечот со Партизан

Дончиќ му испрати патики на играч на Црвена звезда пред мечот со Партизан

Лука Дончиќ реши да ги израдува кошаркарот на Црвена звезда, негов поранешен соиграч во Реал Мадрид, Треј Томпкинс. Дончиќ на Томпкинс му испрати патики, за кои вели дека ќе му служат на Американецот во финалната серија на ABA лигата. Томпкинс преку Инстаграм му се заблагодари на својот поранешен соиграч кој инаку е голем фан на црвено-белите. „Го

Дончиќ му испрати патики на играч на Црвена звезда пред мечот со Партизан

Дончиќ му испрати патики на играч на Црвена звезда пред мечот со Партизан

Лука Дончиќ реши да ги израдува кошаркарот на Црвена звезда, негов поранешен соиграч во Реал Мадрид, Треј Томпкинс. Дончиќ на Томпкинс му испрати патики, за кои вели дека ќе му служат на Американецот во финалната серија на ABA лигата. Томпкинс преку Инстаграм му се заблагодари на својот поранешен соиграч кој инаку е голем фан на црвено-белите. „Го