притисни ентер »

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа
Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Косовската политичарка од редовите на српската заедница, Рада Трајковиќ изјави дека потпретседателот на партијата Српска листа, Милан Радојичиќ, за кого косовските власти тврдат дека бил водач на нападот врз полицијата во Северно Косово на 24 септември, бил изнесен од селото Бањска од „мистериозна рака“, која, според неа, „има моќ и врз српската и

„Косово е срцето на Србија“, навивачи на Црвена ѕвезда им оддаваат почит на убиените Срби во Бањска

„Косово е срцето на Србија“, навивачи на Црвена ѕвезда им оддаваат почит на убиените Срби во Бањска

„Косово е срцето на Србија“, навивачи на Црвена ѕвезда им оддаваат почит на убиените Срби во Бањска М.Р.П. Пред 4 минути Неколку стотици навивачи се собраа пред црквата Свети Сава за да одржат панихида и да им оддадат почит на Србите кои загинаа во Бањска, Косово. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Како што јавува репортерот на српски N1

Трајковиќ: „Мистериозна рака“ го изнела Радојичиќ од Бањска

Трајковиќ: „Мистериозна рака“ го изнела Радојичиќ од Бањска

Трајковиќ: „Мистериозна рака“ го изнела Радојичиќ од Бањска Косовската политичарка од редовите на српската заедница, Рада Трајковиќ изјави дека потпретседателот на партијата Српска листа, Милан Радојичиќ, за кого косовските власти тврдат дека бил водач на нападот врз полицијата на северот од Косово што се случи на 24 септември, бил изнесен од селото

Навивачи на Црвена звезда палеа свеќи за убиените Срби во Бањска

Навивачи на Црвена звезда палеа свеќи за убиените Срби во Бањска

Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Search Search Close this search box. Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин Menu Вести Македонија Економија Хроника Балкан Свет Скопје Култура Спорт Магазин

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа М.Р.П. Пред 17 секунди фото: МИА, Рада Трајковиќ, политичарка од Косово од редовите на српската заедница Потпретседателот на партијата Српска листа Милан Радојичиќ, за кого косовските власти тврдат дека бил водач на нападот врз полицијата во Северно Косово на 24 септември, бил изнесен

Косовски министер: Меѓу убиените Срби е и поранешен телохранител на Вулин

Косовски министер: Меѓу убиените Срби е и поранешен телохранител на Вулин

Косовскиот министер за внатрешни работи Џељаљ Свечља на Фејсбук објави дека меѓу убиените Срби кај Бањска е и Бојан Мијаиловиќ, поранешен телохранител на Александар Вулин, актуелниот шеф на српската Безбедносно-информативна агенција (БИА). „Вчера објавивме снимка за присуството на главниот криминалец и лидер на терористичката акција Милан Радојчиќ

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа Косовската политичарка од редовите на српската заедница, Рада Трајковиќ изјави дека потпретседателот на партијата Српска листа, Милан Радојичиќ, за кого косовските власти тврдат дека бил водач на нападот врз полицијата во Северно Косово на 24 септември, бил изнесен од селото Бањска

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Трајковиќ: Србите повторно го претвораат стратешкиот пораз во победа

Косовската политичарка од редовите на српската заедница, Рада Трајковиќ изјави дека потпретседателот на партијата Српска листа, Милан Радојичиќ, за кого косовските власти тврдат дека бил водач на нападот врз полицијата во Северно Косово на 24 септември, бил изнесен од селото Бањска од „мистериозна рака“, која, според неа, „има моќ и врз српската и