притисни ентер »

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Раководствата на Манчестер Јунајтед и Борусија (Дортмунд) постигнаа договор за правата на Џејден Саннчо, тврди „Индипендент”. „Жолто-црните” се согласија да го намалат првичниот износ за трансфер на англискиот репрезентативец и да се потпрат на повисок процент на бонуси во иднина. Првично, германскиот тим инсистираше на 100 милиони фунти. „Црвените

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија Раководствата на Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд постигнаа договор за правата на Џејдон Санчо, тврди „Индипендент“. „Жолто-црните“ се согласија да го намалат првичниот износ за трансфер на англискиот репрезентативец и да се потпрат на повисок процент на бонуси во иднина. Првично, германскиот тим

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Раководствата на Манчестер Јунајтед и Борусија (Дортмунд) постигнаа договор за правата на Џејден Саннчо, тврди „Индипендент“. „Жолто-црните“ се согласија да го намалат првичниот износ за трансфер на англискиот репрезентативец и да се потпрат на повисок процент на бонуси во иднина. Првично, германскиот тим инсистираше на 100 милиони фунти. „Црвените

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Првично, германскиот тим инсистираше на 100 милиони фунти. „Црвените ѓаволи“ успеаја да ја достигнат тврдата транша од 60 милиони фунти. Сепак, на него ќе бидат додадени мултимилионски бонуси. Некои од нив ќе бидат лесни за спроведување, а други - не толку многу. На крајот на краиштата, ако сите бонуси се активираат истовремено, сумата може да ги надмине

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Јунајтед го договори Санчо, тврдат во Англија

Манчестер, 1 август 2020 () – Раководствата на Манчестер Јунајтед и Борусија (Дортмунд) постигнаа договор за правата на Џејден Саннчо, тврди „Индипендент“. „Жолто-црните“ се согласија да го намалат првичниот износ за трансфер на англискиот репрезентативец и да се потпрат на повисок процент на бонуси во иднина. Првично, германскиот тим инсистираше на

Манчестер Јунајтед за „екстра“ цена го носи Санчо од Борусија Дортмунд

Манчестер Јунајтед за „екстра“ цена го носи Санчо од Борусија Дортмунд

Долго време се шпекулира за иднината на Џејдон Санчо и неговиот евентуален трансфер во Манчестер Јунајтед. Британскиот медиум „Индепендент“ пренесува дека Санчо е чекор поблиску до станување играч на Манчестер Јунајтед откако двата клуба се согласиле за цената на трансферот. Имено, Борусија Дортмунд се согласиле за продажба на Санчо за сума од „само“

Борусија попушти: Санчо на чекор од Манчестер Јунајтед

Борусија попушти: Санчо на чекор од Манчестер Јунајтед

Челниците на Борусија Дортмунд долго време тврдеа дека нема да го пуштат Џејдон Санчо за помалку од 120 милиони евра, но сепак попуштија. „Индепендент“ открива дека Борусија наводно се согласила да го пушти Санчо на „Олд Трафорд“ за 70 милиони евра, но со вклучените бонуси сумата може да достигне и повеќе од 120 милиони евра. Договорот е постигнат

Мемфис Депај може да го замени Санчо во Дортмунд

Мемфис Депај може да го замени Санчо во Дортмунд

Борусија (Дортмунд) е заинтересирана за напаѓачот на Лион, Мемфис Депај, кој треба да го замени Џејден Санчо, кој се очекува да си замине. Името на Англичанецот најмногу се поврзува со трансфер во Манчестер Јунајтед, а тој се очекува ова лето да се пресели на „Олд Трафорд“. Депај, поранешен играч на „црвените ѓаволи“, сака да го напушти Лион, откако

Дортмунд попушти: Санчо се сели во Јунајтед за 70 милиони евра

Дортмунд попушти: Санчо се сели во Јунајтед за 70 милиони евра

Екипата на Борусија Дортмунд очигледно реши да ја намали цената за Џејдон Санчи и покрај тоа што не сакаша да слушне за сума помала од 120 милиони евра, пишува „Индипендент“. Германците, наводно, се согласиле на првичната понуда на Манчестер јунајтед, која со бонуси може да биде дури и повисока од цената што Борусија првично ја побара. „Индипендент“