притисни ентер »

Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот
Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот

Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот

Ѕвездата на Барселона и Аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси, е најплатениот спортист во светот, според годишниот рејтинг на „Форбс“. Тој го надмина минатогодишниот лидер – боксерот Флојд Мејведер. „Форбс“ објави дека првите 100 спортисти собрале вкупно 4 милијарди долари од 1 јуни 2018 до 1 јуни 2019 година, што е за 5 отсто повеќе

Тројцата најплатени спортисти во светот се фудбалери: Меси заработува сума од која боли глава

Тројцата најплатени спортисти во светот се фудбалери: Меси заработува сума од која боли глава

Во светот на фудбалот се вртат неверојатни суми, па и очекувано е дека фудбалерите ќе бидат најплатените спортисти во светот. Според најновата листа на магазинот „Форбс“, кој прави вакви топ-листи уште од 1990 година, Лионел Меси е најплатениот спортист во 2019 година. Според нивните истражувања, Аргентинецот годишно заработува неверојатни 127 милиони

Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот

Меси ја одзеде круната на Мејведер како најплатен спортист во светот

Ѕвездата на Барселона и Аргентинската фудбалска репрезентација, Лионел Меси, е најплатениот спортист во светот, според годишниот рејтинг на „Форбс“. Тој смени на врвот минатогодишниот лидер – боксерот Флојд Мејведер. „Форбс“ објави дека првите 100 спортисти собрале вкупно 4 милијарди долари од 1 јуни 2018 до 1 јуни 2019 година, што е за 5 отсто повеќе

Форбс: Меси на врвот, Серена единствена жена меѓу првите 100 најплатени спортисти

Форбс: Меси на врвот, Серена единствена жена меѓу првите 100 најплатени спортисти

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, уште една година по ред се најде на врвот на најплатените спортисти во светот. Магазинот „Форбс“ ја откри листата на најплатените 100 имиња во спортот, а Аргентинецот ја предводи истата со заработка од 127 милиони долари. Кристијано Роналдо со 109 милиони е зад својот лут ривал, а зад себе ги има Нејмар (105), Канело

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо и ѕвездата на ПСЖ Нејмар се наоѓаат на врвот на листата на најплатени спортисти во светот, во 2019 година. Оваа листа традиционално ја објавува магазинот „Форбс“. Меси, Роналдо и Нејмар се единствените фудбалери на оваа листа. „Форбс“ наведува дека Меси заработува 127 милиони

Форбс: Меси најплатен спортист во светот – 127 милиони долари годишно

Форбс: Меси најплатен спортист во светот – 127 милиони долари годишно

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, со 127 милиони долари годишно, е најплатениот спортист во светот според листата на „Форбс“. Меси е на таа листа пред колегата од Јувентус, Кристијано Роналдо (109 милиони) и Нејмар од Пари Сен Жермен (105). Зад фудбалската триојка се боксерот Канело Алварез, 94 милиони, тенисерот Роџер Федерер (93,4), Расел Вилсон

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Само три фудбалери меѓу првите десет на листата најплатени спортисти, Меси на прво место

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, е прогласен за најплатен спортист на светот. Аргентинецот со заработка од 127 милиони евра се најде на првото место на, а 92 милиони доаѓаат од неговата плата. Зад Меси се наоѓаат Кристијано Роналдо со заработка од 109 милиони евра и Нејмар со 105 милиони евра, а потоа следи боксерот Алварез со заработка од 94 милиони

Според ФОРБС Лионел Меси најмногу заработил во 2018. година, а зад себе го оставил Кристиано Роналдо со скоро 20. милиони долари разлика!

Според ФОРБС Лионел Меси најмногу заработил во 2018. година, а зад себе го оставил Кристиано Роналдо со скоро 20. милиони долари разлика!

Лионел Меси е најплатен спортист за минатата година, извести ФОРБС во вторникот, во својата годишна листа на заработувачка. Ѕвездата на Барселона и Аргентина, Меси, го симнал од тронот боксерот Флојд Мејвотер, и го зазел тронот со заработувачка од 127. милиони долари кои ги остварил преку платата и други договорори. Тоа го стави Меси пред лутиот ривал

Флојд Мејведер не е веќе најбогатиот спортист, новиот крал е Лионел Меси

Флојд Мејведер не е веќе најбогатиот спортист, новиот крал е Лионел Меси

Флојд Мејведер ужива во своето огромно богатство, но според најновите информации од Форбс, тој не само што не е на врвот најплатен спортист за последнта година, тој не е ниту во првите 100. Новиот крал е легенда на Барселона, Лионел Меси, кој се искачува на тронот со извонредни $ 18 милиони повеќе од неговиот најблизок ривал (и на листата и на теренот)

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Ѓоковиќ и Јокиќ меѓу најплатените светски спортисти

Њу Џерси, 12. јуни 2019 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерот на Барселона Лионел Меси, напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо и ѕвездата на ПСЖ Нејмар се наоѓаат на врвот на листата на најплатени спортисти во светот, во 2019 година. Оваа листа традиционално ја објавува магазинот „Форбс“. Меси, Роналдо и Нејмар се единствените фудбалери на оваа листа. „Форбс“