притисни ентер »

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал Мадрид, Барселона, Челзи и Евертон, а во националниот дрес одигра 118 натпревари на кои постигна 56 голови. – По долго и темелно размислување, одлучив

Главниот соиграч на Пандев од Интер во борба за прв човек на камерунскиот фудбал

Главниот соиграч на Пандев од Интер во борба за прв човек на камерунскиот фудбал

Поранешниот напаѓач Самуел Ето реши да направи чекор напред во својата професионална кариера и се кандидира да биде прв човек на Фудбалската федерација на Камерун. Некогашниот соиграч на Горан Пандев од шампионската генерација на Интер на социјалните мрежи објави дека е кандидат за прв човек на фудбалот во африканската земја. Сега се чекаат изборите

Ето сака да е предводник на фудбалот во Камерун

Ето сака да е предводник на фудбалот во Камерун

Легендата на камерунскиот фудбал, Самуел Ето сака да остана во фудбалските води и откако ја заврши професионалната играчка кариера. Тој објави официјална кандидатира за претседател на Фудбалскиот сојуз на Камерин, а впрочем е и еден од најсериозните кандидати за таа позиција. „Драги пријатели, почестен сум и среќен што можам да ја објавам својата кандидатура

Самуел Ето сака да биде на чело на фудбалската федерација на Камерун

Самуел Ето сака да биде на чело на фудбалската федерација на Камерун

Самуел Ето сака да биде на чело на фудбалската федерација на Камерун З.С. Пред 4 минути Ето поднесе официјална кандидатура за претседател на фудбалска федерација на Камерун/фото: EPA/EXPA / JFK Легендарниот фудбалер Самуел Ето поднесе официјална кандидатура за претседател на фудбалската федерација на Камерун (ЦАФ). – Драги пријатели, чест ми е што

Ето сака да е предводник на фудбалот во Камерун

Ето сака да е предводник на фудбалот во Камерун

Легендата на камерунскиот фудбал, Самуел Ето сака да остана во фудбалските води и откако ја заврши професионалната играчка кариера. Тој објави официјална кандидатира за претседател на Фудбалскиот сојуз на Камерин, а впрочем е и еден од најсериозните кандидати за таа позиција. „Драги пријатели, почестен сум и среќен што можам да ја објавам својата кандидатура

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал Мадрид, Барселона, Челзи и Евертон, а во националниот дрес одигра 118 натпревари на кои постигна 56 голови. – По долго и темелно размислување, одлучив

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал Мадрид, Барселона, Челзи и Евертон, а во националниот дрес одигра 118 натпревари на кои постигна

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Ето се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) објави официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето во својата фудбалска кариера настапуваше за европските гиганти Интер, Реал Мадрид, Барселона, Челзи и Евертон, а во националниот дрес одигра 118 натпревари на кои постигна 56 голови. – По долго и темелно размислување, одлучив