притисни ентер »

Новороденче оставено на пат
Новороденче оставено на пат

Новороденче оставено на пат

Тукушто родено и голо, било пронајдено новороденче во Топанско поле. Случаен минувач вчера околу 11 часот попладне го слушнал плачот на бебето, кое било оставено во тревник на булеварот Македонско косовска бригада, по што повикал брза помош и полиција. Екипите на брзата помош стигнале први на лице место. - „Веднаш нашите екипи се тргнати на терен и

Тукушто родено бебе пронајдено на тревник во Топанско поле

Тукушто родено бебе пронајдено на тревник во Топанско поле

Машко бебе било оставено на улица-тротоар во Топанско поле. Тукушто роденото бебе вчера со возило на Брза помош било однесено во Детската клиника каде е констатирано дека е стабилно и во добра здравствена состојба. Инаку, бебето било пронајдено сосема голо, оставено во тревата. Докторите проценуваат дека било родено само неколку часа предда го пронајдат,

Детали за бебенцето оставено во Топанско - До него била и папочната врвца

Детали за бебенцето оставено во Топанско - До него била и папочната врвца

Новородено бебе било пронајдено вчера во населбата Топнаско Поле, потврдува МВР. - Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на булеварот „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника, јавуваат од МВР. За среќа, било

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

Новородено бебе било пронајдено вчера во населата Топнаско Поле, потврдува МВР. Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул. „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и било во добра здравствена состојба. Идентитетот

На детска клиника донесено напуштено бебе, здравствената состојба му е добра

На детска клиника донесено напуштено бебе, здравствената состојба му е добра

Клиниката за детски болести соопшти дека вчера кај нив со возило на Итна медицинска помош било донесено напуштено бебе. „На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новородено најдено во една скопска населба. Се работи за машко новороденче, со родилна тежина 2.400 грама. Новороденчето е згрижено на одделот за

Новорденче оставено на пат

Новорденче оставено на пат

Тукушто родено и голо, било пронајдено новороденче во Топанско поле. Случаен минувач вчера околу 11 часот попладне го слушнал плачот на бебето, кое било оставено во тревник на булеварот Македонско косовска бригада, по што повикал брза помош и полиција. Екипите на брзата помош стигнале први на лице место. - „Веднаш нашите екипи се тргнати на терен и

МВР: Непознат идентитетот на мајката која остави новороденче на улица во Топанско поле

МВР: Непознат идентитетот на мајката која остави новороденче на улица во Топанско поле

На 14.05.2019 година во 11.45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул.„Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело, инфофмира МВР. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и било во добра здравствена состојба. Идентитетот на бебето и мајката се уште е непознат. За

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

МВР со детали: Во тревник пред куќа пронајдено новороденче во Топанско Поле

Новородено бебе било пронајдено вчера во населата Топнаско Поле, потврдува МВР. Вчера во 11:45 часот во СВР Скопје, од граѓанин било пријавено дека на бул. „Македонско-косовска бригада“, во тревник пред куќите, имало бебе кое плачело. Од екипа на Итна медицинска помош бебето било однесено во Детската клиника и било во добра здравствена состојба. Идентитетот

Бебе најдено на улица во Топанско поле

Бебе најдено на улица во Топанско поле

Новороденче вчера било најдено на тротоар во скопската населба Топанско поле. Случаен минувач, кој го видел новороденчето, веднаш пријавил во полиција, по што бебето било пренесено во комплексот Клиники. „На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новородено најдено во една скопска населба. Се работи за машко

Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести

Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести

На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новороденче, најдено во скопската населба Топанско поле. „Се работи за машко новородено, со родилна тежина 2.400 гр, згрижено е на одделот за неонатологија, неговата здравствена состојба е добра, превземени се сите неопходни мерки за вакви случаеви“, соопштија од Клиниката