притисни ентер »

По пет години, Костов се врати во татковината!
По пет години, Костов се врати во татковината!

По пет години, Костов се врати во татковината!

Најтрофејниот македонски клуб Работнички официјално остана без својот најдобар играч последните две сезони. По долго размислување Чавдар Костов ја прифати одлуката на Левски Лукоил и кариерата ќе ја продолжи во софискиот клуб кој минатата натпреварувачка кампања не успеа да ја освои титулата во домашното првенство. Во тимот на Работнички бугарскиот

Официјално: Чавдар Костов се врати во Левски Лукоил

Официјално: Чавдар Костов се врати во Левски Лукоил

Скопски Работнички во новата сезона ќе мора да се снаоѓа без најдобриот поединец во ростерот на тимот од Градски Парк, Чавдар Костов. Бугарски, Левски успеа да го убеди, Костов повторно да игра во клубот со кој освои пет титули во бугарското првенство и три од Купот на Бугарија. Ова преставува сериозен удар по амбициите на Работнички кој ова лето остана

Најдобриот центарец и официјално си замина - потпиша за бугарскиот пандан на Работнички!

Најдобриот центарец и официјално си замина - потпиша за бугарскиот пандан на Работнички!

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив, екипата на Работнички и официјално остана без најдобриот поединец во последните две сезони, бугарскиот интернационалец Чавдар Костов, кој денеска и официјално потпиша договор со екипата на Левски Лукоил. Станува збор за бугарскиот пандан на центарци, тим со најмногу титули кај источниот сосед, кој пред