притисни ентер »

Силно невреме ја погоди западна Србија

Силно невреме ја погоди западна Србија

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот. На места улиците наликувале на вистински реки, што го попречувало одвивањето на сообраќајот. Невремето погодило

Невреме во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода

Невреме во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои течат по улиците на другиот дел од градот, после се од страшното невреме кое денеска ја погоди западна

„Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

„Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

По страшното невреме во Србија каде 10 минути град ги побеле улиците и грмеше без престан, течат реки по улиците. Погледнете го видеото споделено на социјалните мрежи. Видео: „Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

По силното невреме во Скопје кое остави реки по улиците, ситуацијата се смири, но се најавува нова нестабилност вечерва и утре. Невреме беснее во овие делови: Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО) Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките

(Видео) Морничаво невреме во Ужице

(Видео) Морничаво невреме во Ужице

Дождот и градот што пред малку падна во Ужице предизвикаа морничави сцени по улиците. Автомобилите до половина се заглавени во вода. Вода тече и од сите страни по улиците. Погледнете: (Фото) (Видео) Морничаво невреме во Ужице

Силно невреме ја погоди западна Србија

Силно невреме ја погоди западна Србија

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот. На места улиците наликувале на вистински реки, што го попречувало одвивањето на сообраќајот. Невремето погодило

Силно невреме ја погоди западна Србија

Силно невреме ја погоди западна Србија

Белград, 13 јуни 2018 (МИА) - Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот. На места улиците наликувале на вистински реки, што го попречувало одвивањето