притисни ентер »

Веле Петрушевски сведочеше во Кривичен за случувањата од 27 април
Веле Петрушевски сведочеше во Кривичен за случувањата од 27 април

Веле Петрушевски сведочеше во Кривичен за случувањата од 27 април

Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал во гостилницата „Дион“ заедно со обвинетиот и потоа го однел во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. – На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“. Му се јавив на Александар Василевски-Нинџа, кој ми е кум,

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

Фото: Благоја Василевски-десно На 27 април 2017 година бев на службен пат во Виена. Се слушнав со Александар, разговорот беше семеен, разговаравме за здравјето на нашата мајка, рече Благоја Василевски, брат на обвинетиот Александар Василевски Нинџа. -Кога сум на пат имам зголемен број на активности и внимавам на тоа да не правам разговори по телефон

Веле Петрушевски сведочеше во Кривичен за случувањата од 27 април: Заедно ручавме со Нинџа

Веле Петрушевски сведочеше во Кривичен за случувањата од 27 април: Заедно ручавме со Нинџа

Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал во гостилницата „Дион“ заедно со обвинетиот и потоа го однел во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. – На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“. Му се јавив на Александар Василевски-Нинџа, кој ми е кум,

Атанасовски се повика на тајност на сведочењето за случувањата од 27 април

Атанасовски се повика на тајност на сведочењето за случувањата од 27 април

Во Кривичниот суд попладнево за случувањата од 27 април лани во македонското Собрание сведочи поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Владимир Атанасовски, кој е спроведен од притвор. Сведочењето на Атанасовски следи откако судот ги прифати предложените сведоци од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа. Атанасовски

Нинџа телефонски комуницирал со брат му на 27 април

Нинџа телефонски комуницирал со брат му на 27 април

Братот на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа, Благоја Василевски, денеска во својот исказ пред судот потврди дека на 27 април минатата година телефонски разговарале за здравјето на нивната мајка. – На 27 април минатата година бев во Виена, на службено патување. Имав краток семеен разговор со Нинџа, за здравјето на мојата мајка, рече сведокот. Прашањето

Сведочеше кумот на Василевски: Нинџа и екс-директорот на УБК беа во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред упадот во Собранието

Сведочеше кумот на Василевски: Нинџа и екс-директорот на УБК беа во штабот на ВМРО-ДПМНЕ пред упадот во Собранието

Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал во гостилницата „Дион“ заедно со обвинетиот и потоа го однел во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. „На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“. Му се јавив на Александар Василевски-Нинџа, кој ми е кум, да

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

Благоја Василевски: Разговорот со брат ми беше семеен

Фото: Благоја Василевски-десно На 27 април 2017 година бев на службен пат во Виена. Се слушнав со Александар, разговорот беше семеен, разговаравме за здравјето на нашата мајка, рече Благоја Василевски, брат на обвинетиот Александар Василевски Нинџа. -Кога сум на пат имам зголемен број на активности и внимавам на тоа да не правам разговори по телефон

Веле Петрушевски: На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“

Веле Петрушевски: На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“

Сведокот Веле Петрушевски, предложен од одбраната на обвинетиот Александар Василевски – Нинџа, денеска пред судот рече дека на 27 април минатата година ручал во гостилницата „Дион“ заедно со обвинетиот и потоа го однел во штабот на ВМРО-ДПМНЕ. – На 27 април бев со ќерка ми во ТЦ „Сити мол“. Му се јавив на Александар Василевски-Нинџа, кој ми е кум,

Бришковска го демантира исказот на Василевски- Нинџа

Бришковска го демантира исказот на Василевски- Нинџа

Поранешната заменичка министерка за правда во изјава за Дојче Веле тврди дека денешниот исказ на еден од обвинетите за крвавиот упад во Собранието на 27 април 2017 година, Александар Василевски- Нинџа е целосно неточен Билјана Бришковска- Бошковска демантира дека била дел од штабот на ВМРО-ДПМНЕ од кој се планирал упадот во Собранието на 27 април 2017

Атанасовски збунет, исплашен и нелогичен како сведок за 27 април

Атанасовски збунет, исплашен и нелогичен како сведок за 27 април

Збунет, исплашен, по малку нелогичен. Ваков беше денес во судница поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски кој од Истражниот затвор во Шутка каде што беше приведен по дадени искази на двајца обвинети во случајот за 27 април беше донесен како сведок на барање на обвинетиот Александар Василевски-Нинџа. Сведокот Атанасовски остана збунет од првото