притисни ентер »

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви
Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Како резултат на големите бури кои го погодија североисточниот дел на САД, починаа пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без струја. Како што тврдат американските медиуми, големо невреме, поплави и град со јачина од речиси 130 километри на час зафатија дел од САД, а возможна е и појава на торнадо. Во американската

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Како резултат на големите бури кои го погодија североисточниот дел на САД, починаа пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без струја. Како што тврдат американските медиуми, големо невреме, поплави и град со јачина од речиси 130 километри на час зафатија дел од САД, а возможна е и појава на торнадо. Во американската

Најмалку петмина загинати во бура во североисточниот дел на САД

Најмалку петмина загинати во бура во североисточниот дел на САД

Најмалку петмина загинати во бура во североисточниот дел на САД Во бурата која го зафати североисточниот дел на САД загинаа најмалку пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без електрична енергија. Еј-Би-Си јави дека тој дел на САД е зафатен од бура, поплави, град и ветер кој дува со брзина од 130 километри на час,

Најмалку петмина загинати во бура во североисточниот дел на САД

Најмалку петмина загинати во бура во североисточниот дел на САД

Вашингтон, 16 мај 2018 (МИА) - Во бурата која го зафати североисточниот дел на САД загинаа најмалку пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без електрична енергија. Еј-Би-Си јави дека тој дел на САД е зафатен од бура, поплави, град и ветер кој дува со брзина од 130 километри на час, а метеоролозите предупредуваат на

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Големо невреме ја зафати Америка, има и мртви

Како резултат на големите бури кои го погодија североисточниот дел на САД, починаа пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без струја. Како што тврдат американските медиуми, големо невреме, поплави и град со јачина од речиси 130 километри на час зафатија дел од САД, а возможна е и појава на торнадо. Во американската

Природна катастрофа: Бура во Америка илјадници домови без електрична енергија

Природна катастрофа: Бура во Америка илјадници домови без електрична енергија

Две лица загинаа во бура која го зафати североистокот на САД. Силно невреме проследено со грмежи, град и силен ветер ги погоди САД. Поради пад на стебло врз автомобил настрадаа 11 годишно девојче и маж наведуваат американските медиуми. Невремето довело до сообраќаен колапс, прекин на електрична енергија и вода. Во прилог погледнете го видеото Природна

Силна бура во САД, две жртви и 600 илјади домаќинства без струја

Силна бура во САД, две жртви и 600 илјади домаќинства без струја

Маж и 11-годишно девојче настрадаа во силна бура што ги зафати густо населените области во североисточниот дел на САД. Тие настрадаа кога дрва паднале врз нивните автомобили во кој се наоѓале, соопштија локалните медиуми. Силната бура, придружена со силен ветер, поројни дождови и град предизвика проблеми во сообраќајот и прекин на електричната енергија

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: Се бројат жртви и штети

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ: Се бројат жртви и штети

Во невреме во североисточниот дел на САД, починаа пет лица, меѓу кои и едно девојче, а скоро половина милион луѓе останаа без струја. Поплави и град со јачина од речиси 130 километри на час зафатија дел од САД, а возможна е и појава на торнадо. Во американската сојузна држава Њујорк почина и 11-годишно девојче врз кое падна дрво после невреме. Дрвото

Загинати пет лица во бура во САД – се очекува торнадо

Загинати пет лица во бура во САД – се очекува торнадо

Во бурата која го зафати североисточниот дел на САД загинаа најмалку пет лица, меѓу кои и едно девојче, а речиси половина милион луѓе останаа без електрична енергија. Еј-Би-Си јави дека тој дел на САД е зафатен од бура, поплави, град и ветер кој дува со брзина од 130 километри на час, а метеоролозите предупредуваат на можна појава на торнадо. Во сојузната

Две жртви во силна бура што ги зафати САД, 600 илјади домаќинства без струја

Две жртви во силна бура што ги зафати САД, 600 илјади домаќинства без струја

Маж и 11-годишно девојче настрадаа во силна бура што ги зафати густо населените области во североисточниот дел на САД. Маж и 11-годишно девојче настрадаа во силна бура што ги зафати густо населените области во североисточниот дел на САД. Тие настрадаа кога дрва паднале врз нивните автомобили во кој се наоѓале, соопштија локалните медиуми. Силната