притисни ентер »

У&З прашалник: Александар и Дац ни откриваат каква улога има љубовта во нивниот живот
У&З прашалник: Александар и Дац ни откриваат каква улога има љубовта во нивниот живот

У&З прашалник: Александар и Дац ни откриваат каква улога има љубовта во нивниот живот

Љубовта како вечна инспирација, мисла водилка, поттик и смисла за живот… Иако за неа се зборува и пишува со векови, и ден-денес останува неисцрпна тема за дискусија и филозофија. Ги прашавме музичарот Александар Митевски и актерот Драган Спасов-Дац како тие ја доживуваат љубовта и каква улога има таа во нивниот живот… ЉУБОВТА МЕ ПРАВИ ПОДОБАР ЧОВЕК

Кои љубовни совети се збунувачки и зошто?

Кои љубовни совети се збунувачки и зошто?

Динамиката на животот нè тера да бараме постојано одговори на работите кои ни се случуваат. Често се водиме од клишеа, наречени совети кои речиси секогаш нè одведуваат во погрешна насока. “Ако еднаш изневерил, секогаш ќе изневерува …” Ова понекогаш може да се покаже вистинито, но не заборавајте дека сепак сето тоа зависи од самата личност и тоа дали

Зошто втората љубов е вистинска

Зошто втората љубов е вистинска

Втората љубов ве учи како да се сакаш уште еднаш кога твоето срце е скршено. Таа ве учи дека љубовта постои, дека повторно може да го сакаш, но уште посилно. Ве учи да верувате во љубов, и покрај разочарувањето и болката што ја предизвикува првата љубов. Втората љубов доаѓа да ги држи скршените парчиња. Втората љубов ви дава надеж. Се надевам дека

Кои хороскопски знаци најчесто паничат кога работите ќе тргнат наопаку?

Кои хороскопски знаци најчесто паничат кога работите ќе тргнат наопаку?

Девицата е најголем перфекционист помеѓу хороскопските знаци, па во кризните ситуации често во главата ѝ е хаос – главно, затоа што работите не се онакви какви што ги замислила. Токму затоа е конфузна и паничи кога е под стрес, но не е единствената. Во продолжение прочитајте кои други хороскопски знаци исто така паничат кога е „густо“… Текстот продолжува

Овие хороскопски знаци даваат најдобар совет за врската

Овие хороскопски знаци даваат најдобар совет за врската

Ако се соочувате со љубовни проблеми и ви треба разумен совет од пријател кој ќе ве ислуша, обратете се кај припадник на еден од овие три хороскопски знаци. Емпатијата, искреноста и логиката што ја поседуваат овие три знаци се она што ви е потребно и самите реално да ја согледате ситуацијата во која се наоѓате и да донесете правилна одлука. Риби Рибите

Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку среќа во љубовта

Четири хороскопски знаци кои имаат најмалку среќа во љубовта

Според астрологијата, и нашата среќа во љубовта е запишана во ѕвездите. Ако постојано влегувате од една лоша врска во друга или пак не успевате да најдете партнер, можно е да сте родени во еден од овие четири хороскопски знаци, кои едноставно немаат среќа во љубовта. Рак Иако ги бие глас дека се највнимателните партнери во Зодијакот, Раковите немаат