притисни ентер »

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет
Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет

Материјалната штета што ја направи Крмов од Левица ќе си ја плати тој, вели Талат Џафери и потсетува дека околу говорницата пратеник нема имунитет

По револт, насилно однесување, пцовки и навреди во пленарната собраниска сала, упатени од двајцата пратеници на „Левица“ Борислав Крмов и Димитар Апасиев, власта и ВМРО-ДПМНЕ со 83 гласа „за“ го донесоа новиот Собраниски деловник. „Против“ гласаа само Крмов и Апасиев. Деловникот ќе важи од следниот парламентарен состав. Од насилното однесување на пратеникот

Според Ковачки, скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев

Според Ковачки, скандалот во Собранието бил режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев

Драган Ковачки/Фото: Макфакс Случајот во Собрание во кој пратениците од Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев ги фрлаа листовите на кои беа напишани мандатите е дефокус и сценарио режирано од Талат Џафери и Димитар Апасиев – рече Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување во емисијата За или против што се емитува на

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Фото: принтскрин Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на денешната седница со чевел удираше печати на амандманите и му ги доставуваше на спикерот Мисовски, со цел како што посочува да демонстрира пародизација на процесот. Ова се случи по забелешката дека 2.500 амандмани на Левица не биле заверени и само 12 од нив биле исправни. – Еве го ‘Жан Моне’

Скандалот во Собрание со фрлање на листовите со амандмани е режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев за да се направи дефокус од темата двојни избори, тврди Ковачки

Скандалот во Собрание со фрлање на листовите со амандмани е режиран од Талат Џафери и Димитар Апасиев за да се направи дефокус од темата двојни избори, тврди Ковачки

Случајот во Собрание во кој пратениците од Левица, Борис Крмов и Димитар Апасиев ги фрлаа листовите на кои беа напишани мандатите е дефокус и сценарио режирано од Талат Џафери и Димитар Апасиев, рече Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашното гостување во емисијата За или против што се емитува на телевизија Алфа. Според него

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав

Собранието во рамки на 131. седница вечерва со 83 гласа „за“ и двајца „против“ го донесe новиот Деловник за работа на Парламентот, што ќе се применува од наредниот собраниски мандат. Новиот Деловник е резултат на неколкугодишни разговори меѓу пратениците од овој и минатиот парламентарен состав во рамки на „Жан Моне“ процесот. За новиот Деловник гласаа

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Апасиев со чевел удираше печати на амандманите

Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на денешната седница со чевел удираше печати на амандманите и му ги доставуваше на спикерот Мисовски, со цел како што посочува да демонстрира пародизација на процесот. Ова се случи по забелешката дека 2.500 амандмани на Левица не биле заверени и само 12 од нив биле исправни. „Еве го ‘Жан Моне’ процесот! Одличен