притисни ентер »

Актерите ќе го чистат Клинички центар

Актерите ќе го чистат Клинички центар

Македонските актери решија да започнат акција за чистење на Клиничкиот центар во Скопје од натрупаното ѓубре. Идејата ја започна актерката Сања Арсовска од Драмскиот театар, која е претседателка на Синдикатот на култура на Република Македонија (СКРМ). Арсовска на својот профил на „Фесјбук“ ги повика колегите-актери да ја започнат акцијата од утре во

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумицата Сања Арсовска, најпозната по улогата во детската серија „Пет + фамилија“ и филмот „Балканот не е мртов“ со статус на Фејсбук ги поттикна глумците од Македонија заедно да го исчистат Клинички центар Скопје од сметот. На социјалните мрежи деновиве се споделуваат фотографии од ѓубре фрлено насекаде пред, околу и во клинички, што предизвика револт

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумците ќе го чистат Клинички од ѓубре

Глумицата Сања Арсовска, најпозната по улогата во детската серија „Пет + фамилија“ и филмот „Балканот не е мртов“ со статус на Фејсбук ги поттикна глумците од Македонија заедно да го исчистат Клинички центар Скопје од сметот. На социјалните мрежи деновиве се споделуваат фотографии од ѓубре фрлено насекаде пред, околу и во клинички, што предизвика револт

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина. На социјалните мрежи младата актерка Сања Арсовска објави статус во кој предлага уметниците еднаш неделно да

Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина. На социјалните мрежи младата актерка Сања Арсовска објави статус во кој предлага уметниците еднаш неделно да

Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички

ФОТО: Актерите се организираа, утре спроведуваат акција за чистење на Клинички Додека се чека Министерството за здравство да одлучи кој и кога ќе започне да го чисти Клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ кој тоне во ѓубре, актерите решија да ги преземат работите во свои раце и да покажат одговорност кон животната средина. На социјалните мрежи младата

Македонските актерите ќе го чистат Клинички центар

Македонските актерите ќе го чистат Клинички центар

Македонските актери решија да започнат акција за чистење на Клиничкиот центар во Скопје од натрупаното ѓубре. Идејата ја започна актерката Сања Арсовска чиј матичен театар е Драмски, а во исто време е и претседателка на Синдикатот на култура на Република Македонија (СКРМ). Арсовска на својот профил на „Фесјбук“ ги повика колегите-актери да ја започнат

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Актерите утре ќе го чистат ѓубрето на скопските клиники

Актерите преку фејсбук се организираа утре да го чистат дворот на скопските клиники, кој веќе неколку недели е преплавен со ѓубре. „На претходниот мој статус веќе реагираа неколку колеги/шки. Решивме да започнеме со акција за чистење утре. Се наоѓаме пред влезот на Клинички центар во 10часот. Ќе има црни ќеси и ракавици, но за тие што сакаат да ни

Уметници ќе го чистат дворот на Клинички центар

Уметници ќе го чистат дворот на Клинички центар

Фото: Александар Методијев/Фејсбук Низ Фејсбук почна да се шири информација за утрешна акција за чистење на дворот на Клинички центар. Група уметници веќе се приклучуваат на иницијативата, која е најавена за 10 часот пред влезот на Центарот, а претходно беше поттикната од статус на актерката Сања Арсовска . „Ми текна сосема искрено, бидејќи сме реално