притисни ентер »

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран
САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

Саудиските и американските власти повикаа на ново продолжување на ембаргото за увоз на оружје за Иран, предупредувајќи дека укинувањето ќе има полош ефект врз регионалната безбедност, особено врз Јемен, каде Иран ги вооружува бунтовниците од племето Хути. -Укинувањето на ембаргото ќе го охрабри Техеран и можеби ќе ја охрабри трката во вооружување на

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

Саудиските и американските власти повикаа на ново продолжување на ембаргото за увоз на оружје за Иран, предупредувајќи дека укинувањето ќе има полош ефект врз регионалната безбедност, особено врз Јемен, каде Иран ги вооружува бунтовниците од племето Хути. Ријад, 30 јуни 2020 (МИА) – Саудиските и американските власти повикаа на ново продолжување на

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

САД и Саудиска Арабија бараат продолжување на ембаргото за увоз на оружје на Иран

Ријад, 30 јуни 2020 () – Саудиските и американските власти повикаа на ново продолжување на ембаргото за увоз на оружје за Иран, предупредувајќи дека укинувањето ќе има полош ефект врз регионалната безбедност, особено врз Јемен, каде Иран ги вооружува бунтовниците од племето Хути. -Укинувањето на ембаргото ќе го охрабри Техеран и можеби ќе ја охрабри

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила за „насилните режими“ и „терористички организации“ ширум светот не би почнале да купуваат оружје од Техеран. Тој додаде и дека светот треба да ги игнорира заканите од Иран со одмазда ако биде продолжено ембаргото на оружје кон Иран, што истекува

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила за „насилните режими” и „терористички организации” ширум светот не би почнале да купуваат оружје од Техеран. Тој додаде и дека светот треба да ги игнорира заканите од Иран со одмазда ако биде продолжено ембаргото на оружје кон Иран, што истекува

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила за „насилните режими“ и „терористички организации“ ширум светот не би почнале да купуваат оружје од Техеран. Тој додаде и дека светот треба да ги игнорира заканите од Иран со одмазда ако биде продолжено ембаргото на оружје кон Иран, што истекува

МИА Флеш

МИА Флеш

29 јуни 2020 29 јуни 2020 Барселона, 29 јуни 2020 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Миралем Пјаниќ, во новата сезона ќе настапува за Барселона. Тој потпиша договор со каталонскиот клуб, објави „Goal“. Се очекува трансферот да биде официјализиран во текот на денешниот ден. Во замена за Пјаниќ, Јувентус ќе го добие играчот од средниот ред

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила за „насилните режими“ и „терористички организации“ ширум светот не би почнале да купуваат оружје од Техеран Вашингтон, 29 јуни 2020 (МИА) – Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Хук: Мора да биде продолжено ембаргото за оружје за Иран

Вашингтон, 29 јуни 2020 () – Специјалниот претставник на САД за Иран, Брајан Хук изјави дека ембаргото за оружје мора да остане во сила за „насилните режими“ и „терористички организации“ ширум светот не би почнале да купуваат оружје од Техеран. Тој додаде и дека светот треба да ги игнорира заканите од Иран со одмазда ако биде продолжено ембаргото на