притисни ентер »

Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп
Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп

Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп

На 70-годишна возраст денеска почина поранешен тренер на тимовите на Куманово и Тутунски комбинат од Прилеп, Радомир Костиќ познат и како Црни. Стратегот од Лесковац имаше одлични резултати со овие две екипи така што остави длабока трага, пренесе 24 ракомет . Костиќ беше тренер на Куманово, а со овој тим успеа да стигне до место во Купот на ЕХФ. Потоа

Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп

Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп

Тажна вест: Почина Црни, поранешен репрезентативец на Југославија и тренер во Куманово и Прилеп Во 70-тата година од животот денеска почина поранешен тренер на тимовите на Куманово и Тутунски комбинат од Прилеп, Радомир Костиќ познат и како Црни. Стратегот од Лесковац имаше одлични резултати со овие две екипи така што остави длабока трага, пренесе

Почина екс тренер на Т. К. Бренд, Куманово, Гостивар

Почина екс тренер на Т. К. Бренд, Куманово, Гостивар

Тажна вест доаѓа од Србија. Почина Радомир Костиќ поранешен голман и репрезентативец на Југославија. По распадот на државата тренер на неколку македонски екипи. Радомир Костиќ е тренерот со кого Т. Комбинат Бренд во 2002 година го освои првиот и засега единствен пехар во својата ракометна историја. Прилепчани го освоија Купот на Македонија, а во шампионатот