притисни ентер »

Нов кикс на Леверкузен, тврдиот Хофенхајм дозволи само реми и поделба на бодовите
Нов кикс на Леверкузен, тврдиот Хофенхајм дозволи само реми и поделба на бодовите

Нов кикс на Леверкузен, тврдиот Хофенхајм дозволи само реми и поделба на бодовите

Баер Леверкузен на гостински терен не успеа да го победи Хофенхајм, па на крајот и двата тима се задоволија со поделба на бодовите откако ремизираа со 0-0, во натпревар од 28. коло во германската Бундеслига. Во првото полуверме и двата тима не беа на висина на задачата, статистиката покажа премногу лесни загубени топки и слаба контрола и концетрација

„Мртов фудбал“ во Хофенхајм, Баер направи чекор назад во борбата за Европа

„Мртов фудбал“ во Хофенхајм, Баер направи чекор назад во борбата за Европа

Баер Леверкузен одигра без голови на гостувањето кај Хофенхајм и направи чекор назад во борбата за место во Европа. Фудбалерите предводени од Ханес Волф имаа повеќе од играта и беа поблиску до трите бода. Но, ефикасноста изостана, а со тоа „фармацевтите“ останаа на петтото место, со два бода помалку од Борусија Дортмунд . Арангуиз ја имаше најголемата

Хофенхајм и Леверкузен без многу борба си поделија по еден бод

Хофенхајм и Леверкузен без многу борба си поделија по еден бод

Хофенхајм и Баер Леверкузен одиграа здодевен натпревар без многу возбудувања на теренот, а резултатот беше 0-0. Првото полувреме помина само со две шанси, и тоа од страна на гостите, од кои еден шут беше само во рамките на голот, додека во вториот дел се играше малку поактивно, но притоа не беше постигнат ниту еден гол. Леверкузен има 44 бодови и се

Хофенхајм и Леверкузен без муниција на последниот понеделнички бундеслигашки меч сезонава

Хофенхајм и Леверкузен без муниција на последниот понеделнички бундеслигашки меч сезонава

Навивачите во Германија слават, веќе нема да се игра во понеделничкиот термин. Хофенхајм и Баер Леверкузен не ризикуваа премногу, и одиграа 0-0 во последниот натпревар во Бундеслигата сезонава кој се играше во понеделник. На радост на фановите, донесена е одлука веќе да нема средби во овој термин, и сите дуели од германскиот шампионат ќе бидат од петок

Комплетирано 28 коло во Бундес лигата, Хофенхајм и Леверкузен разочараа

Комплетирано 28 коло во Бундес лигата, Хофенхајм и Леверкузен разочараа

Хофенхајм и Баер Леверкузен ги разочараа навивачите, одиграа досаден натпревар кој заврши без голови. Некарактеристично за Бундес лигата, двата тима одиграа под нивото на елитниот фудбал во Германија, Леверкузен беше поблиску до победа, но изостанаа головите, по бод за Хофенхајм и Баер. Хофенхајм нема победа во домашниот шампионат од 6 март, по трите