притисни ентер »

Романија најуспешна во екипниот дел на БП во пинг-понг кое се одржува во Скопје
Романија најуспешна во екипниот дел на БП во пинг-понг кое се одржува во Скопје

Романија најуспешна во екипниот дел на БП во пинг-понг кое се одржува во Скопје

Изминатите два дена во СЦ Форца во Скопје во рамките на Балканското првенство во пинг понг за играчи до 18 години се одржаа натпреварите во екипна конкуренција. Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, пред Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал а Србија освои еден сребрен медал

Романците најуспешни на првиот ден од Балканското првенство во пинг-понг

Романците најуспешни на првиот ден од Балканското првенство во пинг-понг

Изминатите два дена во СЦ „Форца“ во Скопје во рамките на балканското првенство во пинг-понг за играчи до 18 години се одржаа натпреварите во екипна конкуренција на репрезентативно ниво. Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, следува Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал, Србија

МЗТ Скопје Аеродром сезоната ја заврши со три златни и еден бронзен медал

МЗТ Скопје Аеродром сезоната ја заврши со три златни и еден бронзен медал

Седмата шампионска титула на екипата на МЗТ Скопје Аеродром не е случајност. Напорната работа и стратегијата која ја има клубот сега веќе изминатата сезона е крунисана со три златни и еден бронзен медал Со триумфот над вечниот ривал Работнички во финалето на Прволигашката конкуренција екипата на МЗТ Скопје Аеродром ја заокружи можеби најуспешната сезона

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Изминатите два дена во СЦ Форца во Скопје во рамките на балканското првенство во пинг понг за играчи до 18 години се одржаа натпреварите во екипна конкуренција на репрезентативно ниво. Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, следува Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал, Србија

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Изминатите два дена во СЦ Форца во Скопје во рамките на балканското првенство во пинг понг за играчи до 18 години се одржаа натпреварите во екипна конкуренција на репрезентативно ниво. Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, следува Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал, Србија

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, следува Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал, Србија освои еден сребрен медал, додека со по еден бронзен медал се закитија репрезентациите на Босна и Херцеговина, Италија и Бугарија. Скопје, 14 јуни 2019 (МИА) – Изминатите два дена во СЦ

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Прогласени победниците во екипниот дел на Балканското Првенство во пинг понг

Изминатите два дена во СЦ Форца во Скопје во рамките на балканското првенство во пинг понг за играчи до 18 години се одржаа натпреварите во екипна конкуренција на репрезентативно ниво. Најуспешна е репрезентацијата на Романија со освоени три златни медали и еден сребрен медал, следува Турција со еден златен, два сребрени и еден бронзен медал, Србија