притисни ентер »

Град Скопје нема да ги отстрани столпчињата на тротоарите на Партизанска за што граѓаните најавија протест

Град Скопје нема да ги отстрани столпчињата на тротоарите на Партизанска за што граѓаните најавија протест

Заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот „Партизански одреди“ за денеска најавија протест со блокирање на булеварот поради поставувањето столпчиња на тротоарите од страна на Град Скопје. Од Градот, пак, велат дека овие станари досега непрописно ги паркирале сопствените возила блокирајќи го просторот предвиден за пешаци и велосипеди

Шилегов: Бит Пазар денеска, нема да не поколебаат никакви најави за протести

Шилегов: Бит Пазар денеска, нема да не поколебаат никакви најави за протести

Оваа фотографија од Бит Пазар, со широки и проодни тротоари и булевари, ја постираше градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. ,,Бит Пазар, Скопје, Чекор по чекор…“ е единствениот коментар на Шилегов за оваа фотографија. Но, веднаш потоа тој постираше фотографии од околчување на тротоарите на булевар ,,Партизански одреди“ и порака до станарите кои

Град Скопје не отстапува од намерата да ги ослободи тротоарите за пешаците и за велосипедистите

Град Скопје не отстапува од намерата да ги ослободи тротоарите за пешаците и за велосипедистите

Денеска заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот Партизански одреди најавија протест со блокирање на булеварот. Причина за протестот е поставувањето на столпчиња каде што овие станари досега непрописно ги паркираа сопствените возила блокирајќи го просторот предвиден за пешаци и за велосипеди. Во однос на овој проблем должни сме да

Градот Скопје нема да ги отстрани столпчињата на тротоарите во Карпош, за што граѓани најавија протест

Градот Скопје нема да ги отстрани столпчињата на тротоарите во Карпош, за што граѓани најавија протест

Заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот Партизански одреди во општина Карпош, за денеска најавија протест со блокирање на булеварот, поради поставувањето на столпчиња на тротоарите од страна на Град Скопје. Од Градот пак велат дека овие станари досега непрописно ги паркирале сопствените возила, блокирајќи го просторот предвиден

Протест на станари на „Партизанска“ бидејќи Град Скопје им го огради паркингот

Протест на станари на „Партизанска“ бидејќи Град Скопје им го огради паркингот

Денеска заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот Партизански одреди најавија протест со блокирање на булеварот, од 15 до 17 часот. Причина за протестот е поставувањето на столпчиња каде што овие станари досега непрописно ги паркираа сопствените возила блокирајќи го просторот предвиден за пешаци и за велосипеди, соопшти Град Скопје

Град Скопје стави столбчиња за да не се паркира на тротоар, граѓаните реагираат

Град Скопје стави столбчиња за да не се паркира на тротоар, граѓаните реагираат

Денеска заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот “Партизански одреди” најавија протест со блокирање на крстостицата со “Рузвелтова”. Причина за протестот е поставувањето на столпчиња каде што овие станари досега непрописно ги паркираа сопствените возила блокирајќи го просторот предвиден за пешаци и за велосипеди. Од Град Скопје велат

Град Скопје не отстапува од намерата да ги ослободи тротоарите за пешаци и за велосипедисти

Град Скопје не отстапува од намерата да ги ослободи тротоарите за пешаци и за велосипедисти

Денеска заедниците на станари на зградите број 45 и 47 на булеварот Партизански одреди најавија протест со блокирање на булеварот. Причина за протестот е поставувањето на столпчиња каде што овие станари досега непрописно ги паркираа сопствените возила блокирајќи го просторот предвиден за пешаци и за велосипеди. Во однос на овој проблем должни сме да

Тротоарите станаа паркинзи, булеварите станаа тркачки писти...

Тротоарите станаа паркинзи, булеварите станаа тркачки писти...

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 19,55 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на крстосницата од булеварот „Партизански одреди“ и булеварот „Св. Климент Охридски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од Б.Т.(29) од Скопје и