притисни ентер »

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер
Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Раководството на Тотенхем се премисли во врска со назначувањето на италијанскиот фудбалски стручњак Џенаро Гатузо на позицијата главен тренер, пренесува „The Athletic“. Според изворот, „Спарс“ се откажале од идејата поради бурната негативна реакција на навивачите по информацијата дека Гатузо може да го предводи Тотенхем. Претходно, новинарот Николо

Нов пресврт, Тотенхем ги послуша навивачите и се откажа од Гатузо

Нов пресврт, Тотенхем ги послуша навивачите и се откажа од Гатузо

Се чинеше дека Гатузо си најде работа во Лондон, но зделката пропадна поради нешто што тој го има кажано пред 13 години. Тотенхем нема да го ангажира Џенаро Гатузо за свој тренер. Италијанскиот стручњак во минатата сезона го водеше Наполи, пред неполн месец потпиша за Фиорентина, но од вчера повторно е слободен, и се појавија гласини дека се договорил

„Хомофоб и сексист“: Навивачите на Тотенхем спречија доаѓање на Гатузо

„Хомофоб и сексист“: Навивачите на Тотенхем спречија доаѓање на Гатузо

#NoToGattuso. Хаштагот што навивачите на Тотенхем го лансираа на социјалните мрежи даде резултат. Клубот од Лондон ги прекина разговорите со Џенаро Гатузо, кој вчера беше прв кандидат за тренер. Но, групата „Tottenham Hotspur Supporters’ Trust“, независна и непрофитна организација, започна кампања и уште еднаш покажа колкава моќ имаат навивачите во

Продолжува теленовелата во Лондон: Гатусо отпадна, Тотенхем уште бара наследник на Мурињо

Продолжува теленовелата во Лондон: Гатусо отпадна, Тотенхем уште бара наследник на Мурињо

Џенаро Гатусо отпадна од конкуренција за менаџерската позиција во Тотенхем, соопштија англиските медиуми, па Спарс остануваа без свој предводник и 62 дена откако Жозе Мурињо доби отказ. Досега се свртеа неколку познати имиња кои беа во конкуренција за испразнетото место. Прво во игра беше Масимилијано Алегри кој на крајот се одлучи за Јувентус, па

Еден ден по шокантната разделба со Фиорентина, Гатузо остана и без атрактивната понуда од Премиер лигата

Еден ден по шокантната разделба со Фиорентина, Гатузо остана и без атрактивната понуда од Премиер лигата

Џенаро Гатузо и Фирорентина се разделија на навистина шокантен начин кој не е баш карактеристичен за професионалниот фудбал, бидејќи 20-тина дена по потпишаниот договорот, двете страни проценија дека нема простор за успешна соработка поради различните погледи на круцијални теми. Популарниот Рино не дочека да го одработи првиот тренинг во Фиорентина

Гатузо нема да биде тренер на Тотнем, фановите не му го забораваат инцидентот на Сан Сиро

Гатузо нема да биде тренер на Тотнем, фановите не му го забораваат инцидентот на Сан Сиро

Тотнем нема да го назначи ниту Џенаро Гатузо за нов тренер, ракцијата на фановите по гласината дека тој би можел да биде нов предводник, го предомислило раководството. Даниел Леви веќе го има привлечено гневот на фановите на Тотнем, па не сака нова лавина од нивно незадоволство кон него, а тоа ќе се случеше доколку беше назначен Џенаро Гатузо за нов

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Раководството на Тотенхем се премисли во врска со назначувањето на италијанскиот фудбалски стручњак Џенаро Гатузо на позицијата главен тренер, пренесува „The Athletic“. Лондон, 18 јуни 2021 (МИА) – Раководството на Тотенхем се премисли во врска со назначувањето на италијанскиот фудбалски стручњак Џенаро Гатузо на позицијата главен тренер, пренесува

Откако двајца тренери го одбија, Тотнем сега го одби Гатузо

Откако двајца тренери го одбија, Тотнем сега го одби Гатузо

Приказната за нов менаџер на клупата на Тотнем речиси и да звучи неверојатна, бидејќи ова лето двајца тренери веќе го одбија клубот по почетните преговори. Прво Антонио Конте имаше резервации околу трансфер-плановите на Спарс па му рече, „не“ на премиерлигашот, а истото го направи и Пауло Фонсека, кој пак го одби клубот поради парите. Вчера откако

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Тотенхем се премисли за кандидатурата на Гатузо за главен тренер

Раководството на Тотенхем се премисли во врска со назначувањето на италијанскиот фудбалски стручњак Џенаро Гатузо на позицијата главен тренер, пренесува „The Athletic“. Според изворот, „Спарс“ се откажале од идејата поради бурната негативна реакција на навивачите по информацијата дека Гатузо може да го предводи Тотенхем. Претходно, новинарот Николо

Гатузо оди во Премиерлигата, ќе биде тренер на Тотнем

Гатузо оди во Премиерлигата, ќе биде тренер на Тотнем

Џенаро Гатузо е во напредни преговори со Тотнем за нов тренер откако англискиот тим не постигна договор со Пауло Фонсека. Се очекуваше Пауло Фонсека да биде нов тренер на Тотнем, но проблем настана кога требаше да се договараат за личните примања и преговорите пропаднаа. Клубот од Лондон веднаш најде негова замена, информациите велат дека тие сега