притисни ентер »

Почувствував како срцето ми застана, вака изгледа кога одите на оној свет
Почувствував како срцето ми застана, вака изгледа кога одите на оној свет

Почувствував како срцето ми застана, вака изгледа кога одите на оној свет

Познато е дека документарен филм за Михаел Шумахер конечно ќе излезе на 15 септември, на „Нетфликс“, а во него, еден од најдобрите возачи во Формула 1 го опишал застрашувачкиот момент кој се случи на трката за Големата награда на Велика Британија. Токму оваа несреќа ја исфрли од колосек сезоната на Шуми, а познато е дека Михаел беше фаворит за титулата

Најлошиот спомен на Шуми: Тогаш помислив дека вака изгледа кога одиш на оној свет

Најлошиот спомен на Шуми: Тогаш помислив дека вака изгледа кога одиш на оној свет

Еден од најдобрите возачи и најтрофејни во историјата на Михаел Шумахер имаше голема несреќа во 1999 година, кога излета со болидот и ја скрши ногата. Тоа се случи за ГН на Британија на патеката Силверстоун, откако му откажаа заднините сопирачки, тој заврши во гумите кои служат како бариера пред бетонскиот ѕид. Германецот тогаш заработи повеќекратна