притисни ентер »

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи
Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

Жозе Мурињо го нарече Тотенхем единствениот клуб во неговата кариера со кој нема блиска врска. - Тотенхем е единствениот клуб со кој немам блиски односи. Можеби затоа што стадионот беше празен за време на Ковид. Или затоа што претседателот Леви не ми дозволи да играме финале и да го освојам трофејот. Но, ова е единствениот таков клуб во мојот живот,

Мурињо: Од сите клубови во кои работев, само со Тотенхем не сум поврзан

Мурињо: Од сите клубови во кои работев, само со Тотенхем не сум поврзан

Жозе Мурињо тврди дека Тотенхем е единствениот клуб во кој работел, а не чувствувал поврзаност во смисол со раководните луѓе, играчите, навивачите… Португалскиот стратег доби отказ од Тотенхем во април 2021 година по само 17 месеци на кормилото. Тоа беше непосредно пред финалето на Лига купот на Англија. Мурињо ги предводеше Порто, Челзи, Интер, Реал

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

Мурињо: Тотенхем е единствениот клуб во мојата кариера со кој немам блиски односи

- Тотенхем е единствениот клуб со кој немам блиски односи. Можеби затоа што стадионот беше празен за време на Ковид. Или затоа што претседателот Леви не ми дозволи да играме финале и да го освојам трофејот. Но, ова е единствениот таков клуб во мојот живот, изјави Португалецот, кој сега работи во Рома. Мурињо го предводеше Тотенхем од 2019 до 2021 година

Мурињо: Со сите клубови имам блиски односи, освен со еден

Мурињо: Со сите клубови имам блиски односи, освен со еден

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Жозе Мурињо е еден од најдобрите тренери во светот веќе две децении и има богата кариера. „Специјалниот“ водеше гиганти како Челзи, Интер, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, Тотенхем и сега е тренер на Рома. ЕКСКЛУЗИВНО: 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА

Мурињо: Тотнем е единствениот клуб со кој немам блиска врска!

Мурињо: Тотнем е единствениот клуб со кој немам блиска врска!

Жозе Мурињо откри дека Тотнем е единствениот клуб од оние со кои работел со кој нема блиска врска, има две причини поради тоа. Жозе Мурињо во кој клуб и да работи, дава се од себе и со својата борба за клубот ги освојува фановите. Но, не успеа да се зближи со оние на Тотнем, а спред него има две причини за тоа. „Тотнем е единствениот клуб со кој немам

Мурињо: Не чувствувам поврзаност само со еден поранешен клуб

Мурињо: Не чувствувам поврзаност само со еден поранешен клуб

Жозе Мурињо ја подготвува Рома за завршните натпревари сезонава, а најважен дуел за „волчицата“ сега е финалето на Лига Европа и пресметката со Севилја во Будимпешта. Португалецот денеска зборувал пред медиумите на разни теми, а го опфатил и своето минато, односно соработката со голем број елитни европски клубови. Потенцирал дека останал фан на сите