притисни ентер »

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат
Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат (ВИДЕО) Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил, со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма

Годините не му можат ништо, Мик Џегер повторно „џуска“

Годините не му можат ништо, Мик Џегер повторно „џуска“

Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил , со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма по операцијата на залистокот на срцето. 75- годишниот Џегер според она што може да се види во видеото е во одлична форма,  дури и додека танцува и ги прави  своите вообичаени чекори кои се неговиот заштитен

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил, со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма по опеpацијата на залистокот на сpцето. pic.twitter.com/nx5JFB2ZuJ — Mick Jagger (@MickJagger) May 15,

Мик Џегер ќе се врати на сцена два месеци по операцијата на срцето

Мик Џегер ќе се врати на сцена два месеци по операцијата на срцето

Мик Џегер е подготвен да се врати на сцена, два месеци по операцијата на срцето. „Ролинг стоунс“ ги објави новите датуми од северноамериканската турнеја „Без филтер“, која ќе стартува на 21 јуни во Чикаго. Таа оригинално требаше да почне на 20 април во Мајами, но мораше да биде одложена, бидејќи лекарите го советувале 75-годишниот Џегер дека му треба

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот

Мик Џегер пред еден месец имаш операција на срцето, а денес танцува како тинејџер иако е во осмата деценија од животот

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи. Пејачот на “Ролинг Стоунс” на својот Инстаграм објави кратко видео во кое покажува како се прави кореографија иако си навлезен длабоко во осмата деценија. Мик, танцува како младо момче. Видеото стана апсолутен

Ќе наполни 76 години во јули … и танцува како момче

Ќе наполни 76 години во јули … и танцува како момче

Погледнете како игра и вежба еден од најпознатите рокери на сите времиња, Мик Џегер, кој пред неколку недели имаше операција за срце. Мик Џегер е вечно момче. Пејачот на легендарната група Ролингстонс имаше операција на срце во април, но тоа не остави никаков траг врз него. По социјалните мрежи циркулира снимката од салата во која вежба пејачот, односно

Мик Џегер пред 20 дена имаше опрација на срце, а веќе се спрема за турнеја

Мик Џегер пред 20 дена имаше опрација на срце, а веќе се спрема за турнеја

Фронтменот на Стоунси, Мик Џегер на Твитер објави видео во кое се гледа како танцува и со тоа го шокираше светот. А така е затоа што сите знаат оти тој пред 20 дена имаше операција на срцето. И не само што објави видео, туку најави и дека турнејата продолжува. Имено, светската турнеја беше само поместена заради операцијата. Веќе од јулу продолжува

Имал операција на срцето пред 20. дена: Мик Џегер најавил дека се повлекува а потоа објавил видео и шокирал!

Имал операција на срцето пред 20. дена: Мик Џегер најавил дека се повлекува а потоа објавил видео и шокирал!

Фронтменот на „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер  (75) на Твитер објавил видео на кое се гледа дека се вратил во форма и на кое игра со музика – онака како што сме навикнале да го гледаме. pic.twitter.com/nx5JFB2ZuJ — Mick Jagger (@MickJagger) May 15, 2019 Целиот свет уште се воодушевува бидејќи од операцијата на Џегер минале само три недели, а операцијата

Мик Џегер пред 20 дена имаше опрација на срце, а веќе се спрема за турнеја

Мик Џегер пред 20 дена имаше опрација на срце, а веќе се спрема за турнеја

Фронтменот на Стоунси, Мик Џегер на Твитер објави видео во кое се гледа како танцува и со тоа го шокираше светот. А така е затоа што сите знаат оти тој пред 20 дена имаше операција на срцето. И не само што објави видео, туку најави и дека турнејата продолжува. Имено, светската турнеја беше само поместена заради операцијата. Веќе од јулу продолжува

Овој сите ќе не закопа

Овој сите ќе не закопа

Во април Ролинг стоунс ја прекинаа турнејата затоа што му се слошило на Мик Џегер и мораше да му прават итна операција на срце. Сега сме средина на мај, Мик Џегер само што го објави ова видео. 75-годишниот Мик Џегер.