притисни ентер »

Oфицијално: Мурињо наредниот викенд дебитира во Премиер лигата во нова улога!
Oфицијално: Мурињо наредниот викенд дебитира во Премиер лигата во нова улога!

Oфицијално: Мурињо наредниот викенд дебитира во Премиер лигата во нова улога!

Жозе Мурињо после отказот во Манчестер Јунајтед повторно ќе работи во Премиер лигата. Не, нема да биде тоа како менаџер на некој од клубовите. Реномиранта телевизија „Беин Спорт“ потврди дека Мурињо приврмено ќе биде дел од нивниот коментаторски тим и ќе дава стручни мислењеа за натпреварите од Премиер лигата. Откриено е и кога Мурињо ќе дебитира во

Мурињо се враќа во Премиер лигата со изненадувачка улога, ќе дебитира на „Емирејтс“

Мурињо се враќа во Премиер лигата со изненадувачка улога, ќе дебитира на „Емирејтс“

Угледната телевизија „Беин Спортс“ пред два дена официјално соопшти дека Жозе Мурињо повремено ќе биде дел од експертскиот коментаторски тим кој ќе дава стручни мислења за дел од натпреварите во Премиер лигата, а денеска пристигна нова информација поврзана на оваа тема со која ни беше откриено кога Португалецот ќе дебитира во новата улога. Доскорешниот