притисни ентер »

Беше трансфер мета на Манчестер Јунајтед и Барселона, а сега ќе се пресели во Наполи
Беше трансфер мета на Манчестер Јунајтед и Барселона, а сега ќе се пресели во Наполи

Беше трансфер мета на Манчестер Јунајтед и Барселона, а сега ќе се пресели во Наполи

Мексиканскиот репрезентативец Хирвинг Лозано кој одигра импресивно на Мундијалот во Русија и кој привлече големо внимание на неколку европски гиганти по се изгледа ја пронајде средината каде ќе ја продолжи својата кариера. „Газета дело Спорт“ пишува дека од редовите на Наполи ќе сторат се за да го донесат играчот во Неапол. Наполитанците наводно се

Во Наполи понудата е спремна – 30 милиони евра плус играч!

Во Наполи понудата е спремна – 30 милиони евра плус играч!

Започна офанзивата на Наполи на одличниот офанзивец. Како што пренесува „Газета дело Спорт“ екипата на Наполи испратила понуда од ПСВ за Мексиканецот, Ирвинг Лозано. Младиот Мексиканец одигра одличен Мундијал, а со добрите натпревари продолжи и во дресот на ПСВ оваа сезона, поради тоа голем број клубови покажаа интерес за Лозано. Еден од најсериозните