притисни ентер »

Дали има пилот во авионот?
Дали има пилот во авионот?

Дали има пилот во авионот?

Лага: „На прстите од двете раце може да се избројат дивоградбите од типот на куќи, угостителски објекти или хотели во заштитениот појас во Охрид. Според градоначалникот, најголем дел од тие дивоградби се гаражи, огради или некои дополнителни скали, вели министерот без ресор Едмонд Адеми во неделното интервју на Радио Слободна Европа.“ Вистина: „Од

Отворањето на дивата пицерија на Нефи на ден Петровден има посебна симболика

Отворањето на дивата пицерија на Нефи на ден Петровден има посебна симболика

Отворањето на дивата пицерија на Нефи на ден Петровден у сред Охрид, кога се отвора и Охридско лето и цела Влада е таму, има посебна симболика – ама кој да ти каже Иванна. — Abby Whether (@PravednaTavita) July 13, 2019

Отворањето на дивата пицерија на Нефи сред Охрид, кога се отвора „Охридско лето“ и цела Влада е таму има посебна симболика

Отворањето на дивата пицерија на Нефи сред Охрид, кога се отвора „Охридско лето“ и цела Влада е таму има посебна симболика

Твитерџиите го коментираа отворањето на пицеријата која е дивоградба во центарот на Охрид. Отворањето на дивата пицерија на Нефи на ден Петровден у сред Охрид, кога се отвора и Охридско лето и цела Влада е таму, има посебна симболика – ама кој да ти каже Иванна. Отворањето на дивата пицерија на Нефи на ден Петровден у сред Охрид, кога се отвора и Охридско

ИЗМЕВАЊЕ НА ДРЖАВАТА: Рамиз Мерко свечено ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од Охрид

ИЗМЕВАЊЕ НА ДРЖАВАТА: Рамиз Мерко свечено ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од Охрид

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за уривање. Објектот е изграден на државно земјиште и во заштитен УНЕСКО појас. Откако е почната неговата

Реакции по „каубојското“ отворање на дивата пицерија кај Чинарот

Реакции по „каубојското“ отворање на дивата пицерија кај Чинарот

Свеченото отворање на Пица-ресторанот „Луна“, кај Чинарот во Охрид, која е изградена без дозвоа и е восопственост на советникот од редовите на ДУИ во општина Охрид, Нефи Усеини ги „Запчали“ соијалните мрежи. Свеченото отварање – на објектот во заштитениот дел од градот и токму во моменти кога УНЕСКО сериозно предупреди дека Охрид може да го изгуби

OСТРИ РЕАКЦИИ НА ТВИТЕР ЗА ДИВОГРАДБАТА ВО ОХРИД: Порачаа „Чао УНЕСКО“ и „ДУИ се каубојци“

OСТРИ РЕАКЦИИ НА ТВИТЕР ЗА ДИВОГРАДБАТА ВО ОХРИД: Порачаа „Чао УНЕСКО“ и „ДУИ се каубојци“

Остри реакции има на Твитер откако вчера во Охрид е отворена пицерија дивоградба. Пица-ресторанот „Луна“, кај Чинарот во Охрид, кој инаку се смета за дивоградба и е во сопственост на советникот од редовите на ДУИ во општина Охрид, Нефи Усеини. Бизнисменот го изгради објектот во најпрометниот дел на Охрид без градежна дозвола. Свеченото отварање беше

Усеини од ДУИ бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на Охрид

Усеини од ДУИ бара новинарите да го остават на мира за дивоградбата во центарот на Охрид

Нефи Усеини, советник во Општина Охрид од ДУИ, ги советува новинарите да не се занимаваат со неговата дивоградба кај Чинарот во Охрид, туку, како што вели, да се интересираат за други дивоградби. -Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен, расправајте се со други дивоградби – кусо изјавил Усени за ТВ 24 вести. Иако општината Охрид издаде

ИЗМЕВАЊЕ НА ДРЖАВАТА: Рамиз Мерко свечено ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од Охрид

ИЗМЕВАЊЕ НА ДРЖАВАТА: Рамиз Мерко свечено ја отвори дивоградбата на советникот Усеини од Охрид

Наместо да биде урната, дивоградбата кај охридскиот Чинар од сношти е новоотворена пицерија. Од вчера, Нефи Усеини освен советник од ДУИ во општина Охрид, стана и угостител – локалот „Луна“ почна со работа и покрај тоа што е дивоградба со решение за уривање. Објектот е изграден на државно земјиште и во заштитен УНЕСКО појас. Откако е почната неговата

Усеини се закани: Оставете ме намира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби

Усеини се закани: Оставете ме намира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба лоцирана кај Чинарот во Охрид, за која има и решение за рушење? И зошто како советник не ги почитува

Усеини се закани: Оставете ме намира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби

Усеини се закани: Оставете ме намира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби

„Ве молам оставете ме на мира, да не бидам безобразен. Расправајте се со други дивоградби“. Ова е коментарот на советникот од Општина Охрид Нефи Усеини на прашањето на ТВ 24 зошто со свечена церемонија синоќа ја отвори пицеријата, која е дивоградба лоцирана кај Чинарот во Охрид, за која има и решение за рушење? И зошто како советник не ги почитува