притисни ентер »

Со години се срамела од косата, а сега со помош на оваа смеса успеа да го реши проблемот
Со години се срамела од косата, а сега со помош на оваа смеса успеа да го реши проблемот

Со години се срамела од косата, а сега со помош на оваа смеса успеа да го реши проблемот

Проблемот со првутот е непријатен и досаден. Кога ќе се појави, не само што чеша, туку изгледа и многу непријатно и грдо, а посебно кога паѓа на рамењата. Лимонот и солта може да помогнат во тоа. Со овој ревептбрзо и ефикасно може да се ослободите од првутот. Исцедете сок од еден лимон и во течноста додадете една лажичка сол и малку вода. Добро промешајте