притисни ентер »

Град Скопје призна дека не ја кажуваат вистината
Град Скопје призна дека не ја кажуваат вистината

Град Скопје призна дека не ја кажуваат вистината

Град Скопје призна дека пуштил погрешно видео од прскањето против комарците. Оттаму појаснија дека наместо од денешното, до редакциите по грешка доставиле видео од прскањето што се случуваше минатиот месец. „Очекуваме ново видео за прскањето против комарци, кое ќе се направи утре, и тоа ќе ви го доставиме", се вели во реакцијата на Градот и се додава

Град Скопје организира групно испраќање на авионот што ќе прска против комарци

Град Скопје организира групно испраќање на авионот што ќе прска против комарци

Град Скопје ја повикува јавноста во 05:00 часот утре, на спортскиот аеродром Стенковец, да присуствува на полетувањето на авионот кој треба да го изврши планираното прскање против комарци. Оттаму преку соопштение се огласија и извинија  откако се појави информацијата дека наместо од денешното прскање, тие објавија видео за прскањето против комарци

Да не беше трагично, ќе беше смешно: Град Скопје признаа дека пуштиле старо видео

Да не беше трагично, ќе беше смешно: Град Скопје признаа дека пуштиле старо видео

Oд Град Скопје признаа дека пуштиле погрешно видео од прскањето против комарците. Оттаму појаснија дека наместо од денешното, до редакциите по грешка доставиле видео од прскањето што се случуваше минатиот месец. „Очекуваме ново видео за прскањето против комарци, кое ќе се направи утре, и тоа ќе ви го доставиме“- стои во реакцијата на Градот. Се додава

Комарци, со видео старо еден месец градот убедува дека утринава прскале

Комарци, со видео старо еден месец градот убедува дека утринава прскале

Град Скопје со видео старо еден месец ги убедува скопјани дека утринава прскал против комарци. Линкот од материјалот снимен од авион со објаснување дека е од утринското прскање е поставен на денешното соопштение на градските власти и објавен на официјалната веб-страница. Во информацијата за граѓаните градот наведува дека од денеска започнало продолжено

Шилегов фрла се на една карта, со временска машина против комарците

Шилегов фрла се на една карта, со временска машина против комарците

Loading... Откако граѓаните открија дека пак се измамени и дека со видео од 8 Јули град Скопје се пофали дека утрово е прскано против комарци, кулиминираше незадоволството од реакциајта на главниот град во битката со комарците. По вчерашниот коментар на еден од гласноговорниците на Град Скопје, Ваљон Салиху, дека скопјани се збуниле оти не е прскано

Трета фаза од авионското прскање против комарци

Трета фаза од авионското прскање против комарци

Град Скопје го изврши  третото продолжено авионско прскање против  комарци. Прскањето, како што посочуваат, ќе се одвива и во наредните три дена, а во  понеделник ќе продолжи од земја и ќе се одвива до 17 август. Градските служби  истакнуваат дека заради зголемените врнежи во изминатиот период се создала поволна клима за брзо размножување на комарците,

„Ослободување на Скопје“: утре нов филм за прскањето против комарци

„Ослободување на Скопје“: утре нов филм за прскањето против комарци

Loading... Авиони кои ќе прскаат против комарци, утре во 5 часот ќе полетаат од спортскиот аеродром, при што ќе биде снимено и „ново“ видео како доказ дека Градот сериозно си ги извршува обврските против оваа наезда. Од Градот денеска се извинија, откако се покажа дека снимката од наводното вчерашно снимање на прскањето против комарци од авион била

Град Скопје ја призна грешката за објавеното старо видео

Град Скопје ја призна грешката за објавеното старо видео

„Ја увидовме грешката што ја ни ја посочија, односно сме објавиле видео за почетокот на третото прскање против комарци со авион, а кое што е од почетокот на минатиот месец, односно од второто прскање. Очекуваме ново видео за прскањето против комарци кое ќе се направи утре, и истото ќе Ви го доставиме. Закажаното полетување на авионите е во 05 часот

Граѓаните револтирани и со големи отоци од комарци: ,,Ова е алармантно, не изедоа”

Граѓаните револтирани и со големи отоци од комарци: ,,Ова е алармантно, не изедоа”

Иако Град Скопје тврди дека викендов ќе се одржи третата фаза од авионското прскање против комарци, социјалните мрежи се преплавени од фотографии и коментари каде луѓето се жалат на убоди од комарци кои резултираат со огромни отоци по телото. -Ова е во врска со прскање против комарци, сликата е сликана во Ѓоче Петров на 9.8.2018 во 20ч навечер, рој

Граѓаните револтирани и со огромни отоци од убоди од комарци: Не’ изедоа, ова е алармантно

Граѓаните револтирани и со огромни отоци од убоди од комарци: Не’ изедоа, ова е алармантно

Иако Град Скопје тврди дека викендов ќе се одржи третата фаза од авионското прскање против комарци, социјалните мрежи се преплавени од фотографии и коментари каде луѓето се жалат на убоди од комарци кои резултираат со огромни отоци по телото. -Ова е во врска со прскање против комарци, сликата е сликана во Ѓоче Петров на 9.8.2018 во 20ч навечер, рој