притисни ентер »

Нови 30 дена притвор за Камчев
Нови 30 дена притвор за Камчев

Нови 30 дена притвор за Камчев

„Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Ј. К., донесе решение со кое сѐ уште постојат околностите од член 165 ст. 1 т. 1 од ЗКП и го прифати предлогот на Обвинителството, со што ја породолжи мерката

Ти што бараш одмазда, ископај два гроба – еден за себе!

Ти што бараш одмазда, ископај два гроба – еден за себе!

Притворот не смее да биде замена за казна. Во текот на постапката, Судот мора постојано и сериозно да ја преиспитува потребата за продолжување на мерката притвор и кога ќе се создадат услови, притворот да го замени со гаранција, со домашен притвор или со некоја друга соодветна мерка за обезбедување на присуство на осомничениот или на обвинетиот. Сево

Уште 30 дена притвор за Камчев

Уште 30 дена притвор за Камчев

Бизнисменот Орце Камчев останува во притвор во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Кривичниот совет во Основниот кривичен суд Скопје го уважи предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција и донесе решение за продолжување на мерката за уште 30 дена бидејќи, како што велат од судот, сè уште постои опасноста од бегство

Уште 30 дена притвор за Камчев, одбраната покрена постапка за постапките на АНБ

Уште 30 дена притвор за Камчев, одбраната покрена постапка за постапките на АНБ

Embedded video for Уште 30 дена притвор за Камчев, одбраната покрена постапка за постапките на АНБ Продолжен е притворот за бизнисменот Камчев. Кривичниот суд го прифати предлогот на обвинителството за дополнителни 30 дена притвор, бидејќи како што се наведува во одлуката, се уште постоела опасноста од бегство. Бизнисменот Камчев е во притвор од средината

ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ продолжен за уште 30 дена

ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ продолжен за уште 30 дена

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје , на барање на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, му ја продолжи за уште 30 дена мерката притвор на Јордан Камчев, осомничен за случајот „Плацеви на Водно”. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство

ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ продолжен за уште 30 дена

ПРИТВОРОТ НА КАМЧЕВ продолжен за уште 30 дена

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје , на барање на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, му ја продолжи за уште 30 дена мерката притвор на Јордан Камчев, осомничен за случајот „Плацеви на Водно”. – Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство

Нови 30 дена притвор за Камчев

Нови 30 дена притвор за Камчев

Основниот кривичен суд Скопје му го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на бизнисменот Јордан Камчев. „ Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Ј.К., донесе решени со кое се уште постојат околностите

Адвокатот на Камчев: Доказите со кои е одреден притворот се прибавени на незаконски начин

Адвокатот на Камчев: Доказите со кои е одреден притворот се прибавени на незаконски начин

Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев, на денешната прес-конференција соопшти дека доказите со кои е одреден притвор од 30 дена се „прибавени на незаконит начин и поради тоа на нив не може да се заснова судска одлука“. На тој начин, како што беше кажано, се повредени неговите уставно загарантирани права и слободи. Адвокатот на Камчев, Тони Менкиновски

Одбраната на Камчев најави постапка за утврдување на законитоста на доказите

Одбраната на Камчев најави постапка за утврдување на законитоста на доказите

Продолжениот притвор е на барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Обвинителката Лиле Стефанова предлогот до Кривичниот суд го доставила во петокот, неколку дена пред истек на првично определениот за случајот со плацовите на Водно. Според судот се уште постои можност Камчев да се даде во бегство. Истрагата за случајот

Нови 30 дена притвор за Камчев

Нови 30 дена притвор за Камчев

Основниот кривичен суд Скопје му го продолжи притворот за дополнителни 30 дена на бизнисменот Јордан Камчев. „ Кривичниот совет при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за продолжување на мерката притвор за Ј.К., донесе решени со кое се уште постојат околностите