притисни ентер »

„Задоволството е што помладите ракометарки покажуваат амбиции“
„Задоволството е што помладите ракометарки покажуваат амбиции“

„Задоволството е што помладите ракометарки покажуваат амбиции“

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Симе Симовски имаше свое видување за настапите на турнирот во Турција при што истакна дека целта на овој турнир била да се испробаат некои нови ракометарки. Исто така спомена и за можноста во претстојните квалификации шанса да добијат повторно помладите. „Во Турција беше генерално убав турнир за