притисни ентер »

Чави не беше доволна инспирација за Барселона
Чави не беше доволна инспирација за Барселона

Чави не беше доволна инспирација за Барселона

ФУДБАЛ – ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ Англиските тимови Челси и Манчестер јунајтед, со победите над Јувентус дома (3-0) и над Вилјареал на гости (2-0), на коло до крајот на групната фаза им се придружија на Ливерпул, Ајакс, Баерн и на Јувентус во следната осминафинална нокаут-рунда во Лигата на шампионите (ЛШ). За разлика од нив, Барселона во дебито во ЛШ на

Себастијан Але – Крал на стрелците во ЛШ

Себастијан Але – Крал на стрелците во ЛШ

Себастијан Але испиша историја во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Ајакс, во првите пет натпревари оваа сезона, Але постигна девет гола. За еден гол го подбри претходниот рекорд од 2019 година, кој беше во сопственост на Ерлинг Халанд. Але, вчера ги постигна двата гола во победата на Ајакс над Бешикташ (2:1). Репрезентативецот на Брегот на слоновата

Себастијан Але – Крал на стрелците во ЛШ

Себастијан Але – Крал на стрелците во ЛШ

Себастијан Але испиша историја во Лигата на шампионите. Напаѓачот на Ајакс, во првите пет натпревари оваа сезона, Але постигна девет гола. За еден гол го подбри претходниот рекорд од 2019 година, кој беше во сопственост на Ерлинг Халанд. Але, вчера ги постигна двата гола во победата на Ајакс над Бешикташ (2:1). Репрезентативецот на Брегот на слоновата

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер Сити го победи ПСЖ (2:1), стигна до 12 бода и се зацврсти на првото место во групата А. Парижаните и покрај поразот ја поминуваат групата како второпласирани. За Лајпциг и Клуб Бриж кои имаат по четири бода

Неверојатниот Халер предизвика урнебесен твит на Ајакс: Има ли некој повеќе голови од него?

Неверојатниот Халер предизвика урнебесен твит на Ајакс: Има ли некој повеќе голови од него?

Себастијан Халер ги постигна двата гола на Ајакс во победата од 2:1 кај Бешикташ во петтото коло од Лигата на шампионите. Со првиот израми, а со вториот го сруши голгетерскиот рекорд во Лигата на шампионите. За 27 годишниот Халер ова беше само петти меч во Лигата на шампионите, но првиот гол на истиот му беше осми, со што се изедначи со Ерлинг Халанд,

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер Сити го победи ПСЖ (2:1), стигна до 12 бода и се зацврсти на првото место во групата А. Парижаните и покрај поразот ја поминуваат групата како второпласирани. За Лајпциг и Клуб Бриж кои имаат по четири бода

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на шампионите

По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групна а фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер Сити го победи ПСЖ (2:1), стигна до 12 бода и се зацврсти на првото место во групата А. Парижаните и покрај поразот ја поминуваат групата како второпласирани. За Лајпциг и Клуб Бриж кои имаат по четири бода

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

На преполниот „Етихад“, навивачите на Манчестер сити имаа шанса да го видат најубиственото трио во модерниот фудбал, Лео Меси-Нејмар-Килијан Мбапе, и иако губеа, направија камбек за 2:1 победа над Пари Сен-Жермен во мечот на двата најбогати клубови на светот (доколку не се смета Њукасл јунајтед). Лео Меси ја покажа својата моќ откако го „посрамоти“

Милан се врати од мртвите, Борусија елиминирана

Милан се врати од мртвите, Борусија елиминирана

Синоќа се комплетираше 5. коло од групната фаза во Лигата на шампионите каде Милан го совлада Атлетико и направи вистинска лудница во групата Б. Борусија се соочи со елиминација откако падна во Лисабон. Група А Манчестер Сити - ПСЖ 2:1 63' Рахим Стерлинг, 76' Габриел Жезус - 50' Килјан Мбапе Манчестер Сити со пресврт го доби дербито со ПСЖ и го завери