притисни ентер »

Повредено лице кај Кавадарци
Повредено лице кај Кавадарци

Повредено лице кај Кавадарци

Несреќа кај Дреново, автомобил излета од патот, има повредени. Според информациите на полицијата, вчера околу 09.30 часот на локалниот пат за село Дреново, кавадаречко, патничко возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Ц.П.(56) од с.Дреново, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Ц.П. кој

Автомобил излетал од пат, возачот тешко повреден

Автомобил излетал од пат, возачот тешко повреден

Возач бил тешко повреден откако со автомобилот што го управувал излетал од пат и се превртетл, вчера во близина на Кавадарци. Според полицијата, сообраќајката се случила околу 9.30 часот, на локалниот пат за селото Дреново, кога втомобил „шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од Ц.П.(56) од селото Дреново, излетал од патот. Возачот

Повреден возач на „шкода“

Повреден возач на „шкода“

Сообраќакјата се случила на локалниот пат кон кавадаречкото село Дреново. Вчера на локалниот пат кон кавадаречкото село Дреново, „шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувана од Ц.П.(56) од Дреново, излетала од патот. Од силниот удар со тешки повреди се здобил возачот Ц.П. кој бил пренесен во болницата во Кавадарци. Прочитајте и..

Повредено едно лице кај Кавадарци

Повредено едно лице кај Кавадарци

Несреќа кај Дреново, автомобил излета од патот, има повредени. Според информациите на полицијата, вчера околу 09.30 часот на локалниот пат за село Дреново, кавадаречко, патничко возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Ц.П.(56) од с.Дреново, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Ц.П. кој

Полицијата за брзо возење, вчера, казнила 12 несовесни возачи

Полицијата за брзо возење, вчера, казнила 12 несовесни возачи

Во вчерашната, четврток 16 мај, контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната, Секторот за внатрешни работи во Велес регистрирал 12 прекршоци што ги сториле возачи, граѓани на Велес, на Неготино и на Кавадарци. Двaјца од нив биле велешани, и по петмина неготинци и кавадарчани. Сите заработиле прекршочни казни. Според полицискиот

Несреќа кај Дреново, автомобил излета од патот, има повредени

Несреќа кај Дреново, автомобил излета од патот, има повредени

Несреќа кај Дреново, автомобил излета од патот, има повредени. Според информациите на полицијата, вчера околу 09.30 часот на локалниот пат за село Дреново, кавадаречко, патничко возило „Шкода фелиција“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Ц.П.(56) од с.Дреново, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил возачот Ц.П. кој