притисни ентер »

Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата
Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата

Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата

Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата Овен Иритирани сте од разни недоразбирања и изјави. Комуникациските проблеми со соработниците се сведоа на прашање на приоритет. Секој од вас сака подобра позиција, што гарантира поголема слобода на изразување или престиж на деловната сцена. Претерувате со вашите барања на

Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата

Дневен хороскоп: Ракот да ужива во привилегиите, Овенот претерува во барањата

Овен Иритирани сте од разни недоразбирања и изјави. Комуникациските проблеми со соработниците се сведоа на прашање на приоритет. Секој од вас сака подобра позиција, што гарантира поголема слобода на изразување или престиж на деловната сцена. Претерувате со вашите барања на вашата сакана личност. Некој упорно ги игнорира вашите забелешки или пораки

Дневен хороскоп за петок, 16.08.2019:Ден за мир и тишина но и време за отстапување од стандардните планови – дајте си малку „слобода!“

Дневен хороскоп за петок, 16.08.2019:Ден за мир и тишина но и време за отстапување од стандардните планови – дајте си малку „слобода!“

Месечината во знакот на Риби овој петок повикува на одмор и релаксација. Не привлекува водата во било кој облик. Секој се чувствува подобро покрај неа.Вашите чула се изострени и многу сте интуитивни, ќе ви годи мир и тишина за да го ослушнете битието во себе. Креативноста е на врвот на моќта. Уживајте во денешниот ден и викендот кој ни доаѓа! Овен

Дневен хороскоп: На еден знак очајнички ќе му треба одмор

Дневен хороскоп: На еден знак очајнички ќе му треба одмор

Овен Партнерот често ги менува своите одлуки и ви прави нервоза. Не сакате кога некој ви соопштува одлуки во последен момент. Планираниот настан не оди во посакуваниот правец, но добро се снаоѓате и во новата ситуација. Бик Кон саканата личност бидете искрени и внимателни. Доброто со добро се враќа. Внимателно анализирајте ги пријателите. Секој од

Дневен хороскоп: Еден знак ќе проба да ги прескокне поставените граници

Дневен хороскоп: Еден знак ќе проба да ги прескокне поставените граници

Овен Партнерот често ги менува своите одлуки и ви прави нервоза. Не сакате кога некој ви соопштува одлуки во последен момент. Планираниот настан не оди во посакуваниот правец, но добро се снаоѓате во различни околности. Бик Кон саканата личност бидете искрени и внимателни. Доброто со добро се враќа. Внимателно анализирајте ги соработниците. Секој од

Како сакаат и мразат хороскопските знаци

Како сакаат и мразат хороскопските знаци

Овен Импулсивни, нестрпливи и отворени, вие се вљубувате преку ноќ, на прв поглед. А, кога љубите, тоа го правите силно и страсно, не размислувајќи за последиците. Ваша цел е да го поседувате “предметот на сопствените копнежи” па макар на половина час. И нема ништо лошо во таквото однесување се до мигот кога на истиот начин ќе си заминете и од животот

Одличен ден за Јарецот, проблеми за Шкорпијата – Дневен хороскоп (16.08.2019)

Одличен ден за Јарецот, проблеми за Шкорпијата – Дневен хороскоп (16.08.2019)

ИЗВОР Скопје24 | август 16, 2019 Овен Работа Поради ставовите кои се покажаа како вистински, колегите ве ценат и се чувствуваат како важен и потврден дел од колективот. Признанијата и пофалбите се на повидок. Љубов Поради настани на работното место, малку го занемарувате вашиот партнер, на што тој ќе ви го сврти вниманието. Денес, 101% препуштете се

Дневен хороскоп: Бикот да размислува позитивно, Шкорпијата да не се откажува

Дневен хороскоп: Бикот да размислува позитивно, Шкорпијата да не се откажува

Дневен хороскоп: Бикот да размислува позитивно, Шкорпијата да не се откажува Овен Оптимизмот во размислувањето исто така има стимулирачки ефект врз вашата околина. Важно е да се потенцира деловниот стил што ја дава најдобар одек кај соработниците. Правилната распределба на интересите е суштинско прашање. Во љубовната врска можете да ги исполните вашите

Дневен хороскоп: Бикот да размислува позитивно, Шкорпијата да не се откажува

Дневен хороскоп: Бикот да размислува позитивно, Шкорпијата да не се откажува

Овен Оптимизмот во размислувањето исто така има стимулирачки ефект врз вашата околина. Важно е да се потенцира деловниот стил што ја дава најдобар одек кај соработниците. Правилната распределба на интересите е суштинско прашање. Во љубовната врска можете да ги исполните вашите очекувања и потреби. Вашиот изглед, начинот на размислување и однесувањето

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ден за љyбoвен занec на два знака

ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Ден за љyбoвен занec на два знака

Овен Некој од страна нe би требало да влијае на вaшeто расположение или на договорот кој сте го имале со блиска личност. Наивно верувате во нечија приказна и не ги пpoверувате новите информации кои влијаат на конечните резултати од деловната соработка. Бик Смислено го бирате својот љубовен стил и некој нeмa да може да oдoлее на вашиот шapм. Задоволство