притисни ентер »

Јанко Бачев му честиташе реизбор на сирискиот диктатор Асад
Јанко Бачев му честиташе реизбор на сирискиот диктатор Асад

Јанко Бачев му честиташе реизбор на сирискиот диктатор Асад

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, испрати телеграма со честитка до Башар ал – Асад  по повод победата на изборите во Сириската Арапска Република. -Единствена Македонија придава големо значење на соработката со Сирија, а заложбата за нејзино остварување претставува посебен интерес за Единствена Македонија, македонскиот народ и поголем

Бачев му ја честита победата на Башар ал – Асад, стоиме рамо до рамо со Сирија која не призна под името Република Македонија

Бачев му ја честита победата на Башар ал – Асад, стоиме рамо до рамо со Сирија која не призна под името Република Македонија

Претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев испрати телеграма со честитка до Башар ал – Асад по повод победата на изборите во Сириската Арапска Република. Во писмото се вели: Почитуван претседателе Башар – ал Асад, Дозволете ми, од име на политичката партија Единствена Македонија и од свое име, да Ви упатам честитки по повод Вашиот избор за