притисни ентер »

Поради ,,Жолтите елеци”  откажани четири француски првенствени натпревари
Поради ,,Жолтите елеци”  откажани четири француски првенствени натпревари

Поради ,,Жолтите елеци” откажани четири француски првенствени натпревари

И покрај тоа што француската влада се откажа од зголемување на данокот на горивата , ќе продолжат протестите на ,,Жолтите елеци” . Француската фудбалска лига објави денеска дека ги одложува натпреварите од 17 коло на првенството меѓу Монако- Ница, Сент Етјен – Марсеј , кои треба да се одиграат утре и во недела , како и претходно откажаните ПСЖ- Монпелие

Француска Лига 1: Жолтите елеци го одложија и натпреварот меѓу С. Етиен и О. Марсеј

Француска Лига 1: Жолтите елеци го одложија и натпреварот меѓу С. Етиен и О. Марсеј

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од француската Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра в недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Сент Етиен, 6 декември 2018 (МИА) – Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Четврти натпревар во Лига 1 одложен поради протестите во Франција

Започнатите антивладини протести во Франција продолжуваат да бидат причина за одложување натпревари од локалната Лига 1. Новиот дуел овој викенд, кој отпаѓа од програмата, е оној меѓу Сент Етиен и Олимпик Марсеј, кој требаше да се одигра во недела. Поради протестите, кои ги зафатија најголемите француски градови, полицијата одлучи дека ќе биде подобро

Три меча во француската Лига 1 одложени од безбедносни причини поради протести

Три меча во француската Лига 1 одложени од безбедносни причини поради протести

Три меча во најсилното француско првенство Лига 1 нема да се играат викендов, поради стравувања за безбедноста, поради протестите кои во изминативе денови ја запалија Франција. Антивладините протести поради посакувањето на цената на нафтата ја разпламнаа Франција, а протестите во кои има неверојатно насилство и пресметки на демонстрантите со полицијата,

НЕМА ДОВОЛНО ПОЛИЦИЈА: Четири меча во Франција одложени поради „жолтите елеци“!

НЕМА ДОВОЛНО ПОЛИЦИЈА: Четири меча во Франција одложени поради „жолтите елеци“!

Француските власти одложуваат натпревари поради најавите демонстрации на „жолтите елеци" ширум земјата, а помеѓу тие мечеви е и дербито меѓу екипите на ПСЖ и Монпеље. Освен споменатиот меч, на барање на локалната полиција од истите причини одложени се уште три средби од 17. коло во најсилната француска фудбалска Лига 1: Монако-Ница, Тулуз-Лион и Ст

Препорака до Французите: Не шетајте во Белград со обележја на ПСЖ!

Препорака до Французите: Не шетајте во Белград со обележја на ПСЖ!

За помалку од една недела Пари Сен Жермен ќе и гостува на Црвена Звезда во рамките од последното коло во Лигата на Шампионите, а Французите имаат итересни препораки за навивачите на „светците“. Навивачите на ПСЖ од министерството за надворешни работи на Франција добија препорка пред натпреварот во Белград да не се шетаат низ српската престолнина со

Невидени препораки за париските навивачи: Не носеше шалови на ПСЖ низ Белград!

Невидени препораки за париските навивачи: Не носеше шалови на ПСЖ низ Белград!

Белградска Црвена Звезда за помалку од една недела ќе го дочека француски Пари Сен Жермен на својот стадион во последното коло во Лигата на шампионите, но Французите стравуваат од можни инциденти и напади врз француските државјани, па објавија низа препораки, кои досега не се видени за навивачите. Министерството за надворешни работи на Франција објави