притисни ентер »

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер
Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Во последниот денешен меч од 15 коло во Серија А, на „Олимпико“ во Рим Лацио со 3-1 го совлада шампионот Јувентус и му го нанесе првиот пораз во првенството. Со тоа освен што „небесно-сините“ му се доближија на само три бода до Јуве, туку и му направија услуга на Интер кој вчера одигра 0-0 со Рома, а се уште е на лидерската позиција на табелата со

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Јуве се сопна на „Олимпико“, Лацио му направи услуга и на Интер

Во последниот денешен меч од 15 коло во Серија А, на „Олимпико“ во Рим Лацио со 3-1 го совлада шампионот Јувентус и му го нанесе првиот пораз во првенството. Со тоа освен што „небесно-сините“ му се доближија на само три бода до Јуве, туку и му направија услуга на Интер кој вчера одигра 0-0 со Рома, а се уште е на лидерската позиција на табелата со

И Јувентус ја почувствува горчината на поразот, Лацио го совлада шампионот во Рим

И Јувентус ја почувствува горчината на поразот, Лацио го совлада шампионот во Рим

Јувентус го доживеа првиот пораз во Серија А оваа сезона, Лацио му го зеде скалпот на шампионот и пред своите фанови го совлада со 3-1. Јувентус го доживеа првиот пораз во Серија А оваа сезона, Лацио му го зеде скалпот на шампионот и пред своите фанови го совлада со 3-1. Повеќе нема непоразени во Серија А, Јувентус вечерва загуби на гостувањето во

Пресврт на Лацио за убедлив триумф над Јувентус

Пресврт на Лацио за убедлив триумф над Јувентус

Лацио по пресврт го победи Јувентус, 3:1, кој го доживеа првиот пораз сезонава во дербито од 15. коло во Серија А, натпревар кој во комплетна смисла на зборот го оправда епитетот. На Олимпико видовме три убави гола, пенал и црвен картон. Јувентус имаше подобро отворање на мечот и по две пропуштени шанси Дибала, Бентанкур и Роналдо имаа одлична акција,

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио по пресврт го победи Јувентус, 3:1, кој го доживеа првиот пораз сезонава во дербито од 15. коло во Серија А, натпревар кој во комплетна смисла на зборот го оправда епитетот. На Олимпико видовме три убави гола, пенал и црвен картон. Јувентус имаше подобро отворање на мечот и по две пропуштени шанси Дибала, Бентанкур и Роналдо имаа одлична акција,

Лацио го „среди“ шампионот

Лацио го „среди“ шампионот

Фудбалерите на Маурицио Сари со Кристијано Роналдо како предводник во нападот беа фаворити на хартија, но не успеаја да го докажат тоа на Олимпискиот стадион во Рим и заслужено со наведнати глави се враќаат во Торино, иако први го отворија резултатот. По 25 минути игра токму португалскиот ас се најде на вистинско место по центаршутот на Бентакур и

И Јуве капитулираше: Лацио со пресврт ја покори „Старата дама“

И Јуве капитулираше: Лацио со пресврт ја покори „Старата дама“

По 14 натпревари од стартот на сезоната без пораз конечно капитулираше и Јувентус во Серија А. „Старата дама“ го доживеа првиот пораз сезонава на гостувањето против Лацио во 15. коло. „Лацијалите“ до победата од 3-1 дојдоа со пресврт откако Јуве поведе на мечот со голот на Роналдо во 25. минута, а Луиз Фелипе израмни во 45. минута. Откако Квадрадо

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио со пресврт до голема победа над Јувентус

Лацио по пресврт го победи Јувентус, 3:1, кој го доживеа првиот пораз сезонава во дербито од 15. коло во Серија А, натпревар кој во комплетна смисла на зборот го оправда епитетот. На Олимпико видовме три убави гола, пенал и црвен картон. Јувентус имаше подобро отворање на мечот и по две пропуштени шанси Дибала, Бентанкур и Роналдо имаа одлична акција,

Лацио му го нанесе првиот пораз на Јувентус

Лацио му го нанесе првиот пораз на Јувентус

Јувентус прв поведе против Лацио на „Олимпико“, но домаќините направија целосен пресврт и славеа со 3:1, нанесувајќи му го првиот пораз на тимот од Торино во сите натпреварувања (3:1). Роналдо ја искористи одличната асистенција на Бентанкур во 25. минута за 0:1, а тој резултат беше активен до продолжението на првиот дел во кое Луис Фелипе израмни со

Римска вечер на „Олимпико“, Лацио го урна Јувентус!

Римска вечер на „Олимпико“, Лацио го урна Јувентус!

„Старата дама“ не го искористи ремито на Интер против Рома и остана на втората позиција во генералниот пласман.. Се одигра уште еден интересен натпревар во 15. коло од најсилното италијанско фудбалско првенство, на стадионот „Олимпико“ во Рим екипата на Лацио триумфираше со 3:1 (1:1) против актуелниот бранител на титулата, Јувентус. „Старата дама“