притисни ентер »

Над 30 уреди со „5Г“ поддршка се очекуваат во 2019 година
Над 30 уреди со „5Г“ поддршка се очекуваат во 2019 година

Над 30 уреди со „5Г“ поддршка се очекуваат во 2019 година

Креаторот на мобилни чипови „Куалком“ го загрева пазарот за уреди со поддршка на мрежи од петта (5Г) генерација. На изложбата ЦЕС 2019 во Лас Вегас, американската компанија објави дека ги има добиено сите можни договори за производство на чипови, компатибилни со „5Г“. Во 2019 година ќе се појават повеќе од 30 модели со „5Г“ поддршка. Ова ќе бидат главно

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Најмалиот Samsung Galaxy S10 ќе нема вграден скенер за отпечатоци

Според најновите информации од добавувачи во Кина, најмалиот модел на Samsung Galaxy S10 поради кратење на производни трошоци нема да располага со вграден скенер за отпечатоци под самиот дисплеј. Ваквата одлука најверојатно е донесе за Samsung Galaxy S10 Lite да биде нешто поевтин и достапен за поголема група на корисници со ограничен буџет. Исто така

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Samsung Galaxy S10 официјално ќе биде претставен на 20 февруари во Сан Франциско

Од компанијата почнаа официјално да ги испраќаат поканите за Unpacked настанот, а како и обично од поканата не може многу да се дознае Како и секогаш, неофицијалните информации се покажаа како точни, па еве сега официјално може да го најавиме настанот на којшто ќе бидат претставени новите Galaxy S10 телефони. Samsung официјално го закажа и почна да

Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Евтината верзија на Samsung Galaxy S10 ќе биде претставена како Galaxy S10 E

Samsung продолжува да се подготвува за големиот настан за Galaxy S10 кој ќе се одржи во февруари. Компанијата најверојатно ќе пушти три верзии на паметниот телефон, кои се со различна големина и технички карактеристики. Евтиниот модел е со кодно име Samsung Galaxy S10 Lite, но може да се нарекува на друг начин по премиерата на пазарот. Информацијата

Galaxy S10 E ќе биде буџетскиот уред во новата S10 серија!

Galaxy S10 E ќе биде буџетскиот уред во новата S10 серија!

Следниот месец, Samsung ќе ја најави долгоочекуваната S10 серија. Досега, се запознавме со голем дел од спецификациите на уредите, но едно нешто кое остана мистерија се имињата на овие смартфони.... Според новите информации, буџетскиот уред во серијата, кој досега беше познат како Galaxy S10 Lite, всушност ќе доаѓа под името Galaxy S10 E. Во моментот,