притисни ентер »

Лазаров ќе ги бара најдобрите кадети од Македонија меѓу 39 играчи
Лазаров ќе ги бара најдобрите кадети од Македонија меѓу 39 играчи

Лазаров ќе ги бара најдобрите кадети од Македонија меѓу 39 играчи

Кирил Лазаров како капитен на најсилната селекција и селектор на сите машки репрезентации во нашата земја има нова задача како тренер неколку дена по завршниот турнир во Лигата на шампионите, бидејќи ќе прави избор од млади ракометари за претстојниот кадетски ЕХФ шампионат. Лазаров објави список од дури 39 ракометари јасно стави до знаење дека ќе им

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

Бурно лето е пред македонските национални репрезентации. По обврските до Б-селекцијата, предводникот на сите национални машки ракометни тимови, Кирил Лазаров го чека обврска со младинците. Тој денеска го објави поширокиот список на играчи родени 2022 година и помлади кои ќе настапат на кадетскиот ЕХФ шампионат во Македонија во август.. Во изборот на

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

Бурно лето е пред македонските национални репрезентации. По обврските до Б-селекцијата, предводникот на сите национални машки ракометни тимови, Кирил Лазаров го чека обврска со младинците. Тој денеска го објави поширокиот список на играчи родени 2022 година и помлади кои ќе настапат на кадетскиот ЕХФ шампионат во Македонија во август.. Во изборот на

Лазаров ќе ја скенира иднината, повика 39 ракометари на собирот во Скопје

Лазаров ќе ја скенира иднината, повика 39 ракометари на собирот во Скопје

Кирил Лазаров, селекторот на машките ракометни репрезентации, го објавува списокот на повикани ракометари на собир за М19 селекцијата, односно за ракометари родени 2002 година и помлади. Покрај обврските со сениорската селекција и тест-натпреварите против Србија , Лазаров ќе ја скенира и иднината на македонскиот ракомет, односно ќе ја подготвува за

Лазаров со список од 39 ракометари за кадетскиот ЕХФ шампионат

Лазаров со список од 39 ракометари за кадетскиот ЕХФ шампионат

Селекторот на машките ракометни репрезентации, Кирил Лазаров објави поширок список од 39 ракометари за настап на престојниот ЕФХ шампион во кадетската категорија. Првиот собир е закажан за 22. јуни, а на младите ракометри им претстои тежок турнир кој ќе се одржи во август во Македонија за изборување на место на Европското првенство во кадетска и младинска

Кои кадети ги повика Лазаров?

Кои кадети ги повика Лазаров?

Нова генерација на македонски ракометари ќе ја имаат честа и обврската преку ЕХФ Шампионат да изборат за себе и за своите помлади колеги место на ЕХФ Еуро. Македонија неколку години се обидува да се врати во највисокиот ранг на Европските првенства во младинска и кадетска возрасна категорија. Од моментите кога генерацијата на Кузманоски, Талески..

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

Лазаров обајви список од 39 имиња за настап на ЕХФ шампионатот

0 Бурно лето е пред македонските национални репрезентации. По обврските до Б-селекцијата, предводникот на сите национални машки ракометни тимови, Кирил Лазаров го чека обврска со младинците. Тој денеска го објави поширокиот список на играчи родени 2022 година и помлади кои ќе настапат на кадетскиот ЕХФ шампионат во Македонија во август.. Во изборот

Савевски објави список на младинките за ЕХФ-шампионатот во Скопје

Савевски објави список на младинките за ЕХФ-шампионатот во Скопје

Координаторот на женските ракометни селекции на Македонија , Љубомир Савевски, го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета на подготовките за ЕХФ-шампионатот за ракометарки до 19 години. На списокот има 26 ракометарки, а само една доаѓа од странство, тоа е Андреа Седлоска, која ги брани боите на Локомотива Загреб. Заедно со Савевски во стручниот