притисни ентер »

Русите се исфрлени од Евролигата, ЦСКА поднесе тужба: Одлуката е без правен основ
Русите се исфрлени од Евролигата, ЦСКА поднесе тужба: Одлуката е без правен основ

Русите се исфрлени од Евролигата, ЦСКА поднесе тужба: Одлуката е без правен основ

Руските клубови минатата сезона беа исфрлени од ова натпреварување откако почнаа конфликтите во Украина, а неодамна беше донесена одлука да ги нема ниту во следната сезона. ЦСКА, европскиот гигант покрена тужба против Евролигата, а за тоа проговори и првиот човек на клубот Андреј Ватутин. - Сметаме дека одлуката е донесена без законска основа. Немаме

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

Кошаркарскиот клуб ЦСКА од Москва поднесе тужба против Евролигата поради исфрлањето на рускиот клуб од претстојната сезона во елитното клупско натпреварување, објави грчка „Газета“. Московска ЦСКА е една од 11. екипи со загарантиран договор во Евролигата, меѓутоа по руската инвазија врз Украина, руските клубови се исфрлени од натпреварувањето. Раководството

ЦСКА Москва ја тужи Евролигата

ЦСКА Москва ја тужи Евролигата

Кошаркарскиот клуб ЦСКА од Москва реши да не се предава без борба против одлуката на Евролигата. Руските клубови минатата сезона беа исфрлени од ова натпреварување откако почна војната во Украина, а неодамна беше донесена одлука да ги нема ниту во следната сезона. ЦСКА, европскиот гигант покрена тужба против Евролигата, а за тоа проговори и првиот

ЦСКА Москва ја тужи Евролигата за противзаконско исфрлање од натпреварувањето

ЦСКА Москва ја тужи Евролигата за противзаконско исфрлање од натпреварувањето

ЦСКА Москва ја тужи Евролигата за противзаконското исфрлање од натпреварувањето за сезоната 2022/23. Одлуката на Судот во Луксембруг треба да биде позната наскоро и истата предизвика голем интерес во Европа со оглед на тоа што ЦСКА Москва како еден од единаесетте тимови акционери има загарантирано место во натпреварувањето. Како потсетување, поради

ЦСКА на Рајковиќ ја тужи Евролигата: Немате право да нѐ исфрлите!

ЦСКА на Рајковиќ ја тужи Евролигата: Немате право да нѐ исфрлите!

Рускиот великан ЦСКА Москва, кој од неодамна ќе го води македонскиот стратег Емил Рајковиќ почна правна постапка против здружението ЕЦА, која ја води Евролигата со тужба за неправедно исклучување од најелитното кошаркарско натпреварување поради руската агресија врз Украина. ЦСКА е еден од акционерите и основачите на Евролигата, сопственик на А-лиценца,

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига Кошаркарскиот клуб ЦСКА од Москва поднесе тужба против Евролигата поради исфрлањето на рускиот клуб од претстојната сезона во елитното клупско натпреварување, објави грчка „Газета“. Московска ЦСКА е една од 11. екипи со загарантиран договор во Евролигата, меѓутоа по руската инвазија врз Украина, руските

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

Кошаркарскиот клуб ЦСКА од Москва поднесе тужба против Евролигата поради исфрлањето на рускиот клуб од претстојната сезона во елитното клупско натпреварување, објави грчка „Газета”. Московска ЦСКА е една од 11. екипи со загарантиран договор во Евролигата, меѓутоа по руската инвазија врз Украина, руските клубови се исфрлени од натпреварувањето. Раководството

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

ЦСКА поднесе тужба против кошаркарската Евролига

Кошаркарскиот клуб ЦСКА од Москва поднесе тужба против Евролигата поради исфрлањето на рускиот клуб од претстојната сезона во елитното клупско натпреварување, објави грчка „Газета“. Московска ЦСКА е една од 11. екипи со загарантиран договор во Евролигата, меѓутоа по руската инвазија врз Украина, руските клубови се исфрлени од натпреварувањето. Раководството

ЦСКА Москва поднесе тужба против Евролигата

ЦСКА Москва поднесе тужба против Евролигата

ЦСКА Москва поднесе тужба против Евролигата Ф.К. Пред 44 секунди ЦСКА Москва не се откажува од Евролигата/Фото: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV ЦСКА Москва е една од 11 екипи со загарантирани договори во Евролигата , но по руската агресија против Украина, руските клубови беа исфрлени од елитното кошаркарско натпреварување. Добиј ги најважните вести, бесплатно

ЦСКА ја тужи Евролигата

ЦСКА ја тужи Евролигата

Бидејќи е еден од косопствениците на Евролигата, заедно со уште десет клубови, ЦСКА Москва реши да ја тужи споменатата организација за исклучување од натпреварувањето во сезоната 2022/23. Московјаните поднесоа тужба до судот во Луксембург и очекуваат пресуда за неколку дена. Потегот на раководните луѓе е донекаде изненадувачки, со оглед на тоа што