притисни ентер »

Царовска: Овие портали целосно ја извртија мојата изјава и вистината
Царовска: Овие портали целосно ја извртија мојата изјава и вистината

Царовска: Овие портали целосно ја извртија мојата изјава и вистината

Министерката Мила Царовска по гостувањето во емисија, веднаш се јави на социјалните мрежи со апел да се спречат дезинфорамциите за нејзината изјава. -Во интерес на вистината ве молам споделувајте. Насловите подолу кои ги вадат порталите се целосно извртување на вистината. Во емисијата детектор споделувам индикатор објавен минатата недела од Државниот

„Република“, „Прес 24“ и „Денешен“ целосно ја извртија изјавата на Царовска

„Република“, „Прес 24“ и „Денешен“ целосно ја извртија изјавата на Царовска

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, остро реагираше на манипулациите со нејзина изјава што се појави во дел од интернет медиумите веднаш по нејзиното гостување во емисијата „Детектор“ на ТВ Сител. Таа реагираше на насловите во кои се наведува дека Царовска тврди дека четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

Мила Царовска има проблем со порталите. И ги извртеле насловите и вистината, а ова е нејзиниот пост на Фејсбук

Мила Царовска има проблем со порталите. И ги извртеле насловите и вистината, а ова е нејзиниот пост на Фејсбук

Царовска на својот портал го објави следното: Во интерес на вистината ве молам споделувајте. Насловите подолу кои ги вадат порталите се целосно извртување на вистината. Во емисијата детектор споделувам индикатор објавен минатата недела од Државниот завод за статистика, а не изразувам мој став. Во текстот подолу ја има целата изјава во која цитирам

Царовска: Четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

Царовска: Четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

50 Споделувања Share Tweet Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска а „Детектор“ денеска истакна дека според „лајкин индикаторите“, на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители месечно му требаат околу 17.000 денари. „Многу е субјективно за да може да кажеме колку би изнесувала. „Лајкин индикаторите“ кажуваат колку е

Еве што точно кажа министерката Царовска во емисијата Детектор на Сител телевизија

Еве што точно кажа министерката Царовска во емисијата Детектор на Сител телевизија

Денеска веднаш после вестите на Сител телевизија во 16 часот во емисијата Детектор гостуваше министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Во емисијата Детектор министерката сподели индикатор објавен минатата недела од Државниот завод за статистика кој што наиде на бројни реакции кај граѓаните. Колку изнесува кошничката според лајкин индикаторите,

Вечерва се огласи Мила Царовска: Некои портали преку насловите ја извртуваат вистината

Вечерва се огласи Мила Царовска: Некои портали преку насловите ја извртуваат вистината

Фејсбук сттус на Мила Царовска, министерка за труд и социјална политика: Во интерес на вистината ве молам споделувајте. Насловите подолу кои ги вадат порталите се целосно извртување на вистината. Во емисијата детектор споделувам индикатор објавен минатата недела од Државниот завод за статистика, а не изразувам мој став. Во текстот подолу ја има целата

Министерката Царовска вели дека 17.000 денари месечно му требаат на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители според лајкин индикаторите

Министерката Царовска вели дека 17.000 денари месечно му требаат на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители според лајкин индикаторите

Министерството за труд и социјална политика не може да ги базира своите политики врз основа на субјективните пресметки за тоа колку пари се потребни за да се помине месецот, пишува Прес24. Министерката за труд и социјална Мила Царовска за Детектор вели дека според лајкин индикаторите на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители месечно

Царовска: Според статистичката пресметка четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

Царовска: Според статистичката пресметка четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари

Царовска: Според статистичката пресметка четиричлено семејство може да го помине месецот со 17.000 денари Министерството за труд и социјална политика не може да ги базира своите политики врз основа на субјективните пресметки за тоа колку пари се потребни за да се помине месецот. Министерката за труд и социјална Мила Царовска за Детектор вели дека според

Царовска: На едно семејство со две деца месечно му се потребни 17.000 денари

Царовска: На едно семејство со две деца месечно му се потребни 17.000 денари

Министерството за труд и социјална политика не може да ги базира своите политики врз основа на субјективните пресметки за тоа колку пари се потребни за да се помине месецот. Министерката за труд и социјална Мила Царовска за Детектор вели дека според „лајкин индикаторите“ на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители месечно му требаат

ЦАРОВСКА: 17 000 денари месечно му требаат на четиричлено семејство, тоа е речиси до минималната плата

ЦАРОВСКА: 17 000 денари месечно му требаат на четиричлено семејство, тоа е речиси до минималната плата

Министерката за труд и социјална Мила Царовска на ТВ Сител денеска истакна дека според „лајкин индикаторите“, на едно семејство со две деца до 14 години и двајца родители месечно му требаат околу 17.000 денари. „Многу е субјективно за да може да кажеме колку би изнесувала потребната сума. „Лајкин индикаторите“ кажуваат колку е. Вас ви требаат 203