притисни ентер »

Во недела во Виница „Слога 1934“ И „Овче Поле“ решаваат за есенската титула
Во недела во Виница „Слога 1934“ И „Овче Поле“ решаваат за есенската титула

Во недела во Виница „Слога 1934“ И „Овче Поле“ решаваат за есенската титула

Се одиграа натпреварите од 9-тото коло во Трета Фудбалска Лига – Југ по кое ништо ново кога е во прашање водечката двојка. И „Слога 1934“ и „Овче Поле“ забележаа победи и се на врвот на табелата со максимален број на бодови, па така во недела нивниот меѓусебен дуел во Виница ќе одлучи која од двете екипи ќе ја освои есенската титула. Интересно е што

„Слога 1934“ на жешкиот терен Во Раклиш

„Слога 1934“ на жешкиот терен Во Раклиш

Во недела се играат натпреварите од 9-тото коло на Трета Фудбалска Лига – Југ. Екипата на „Слога 1934“ има тешко гостување на „жешкиот“ терен во Раклиш, каде домаќинот игра доста ангажирано и со желба да го совлада секој противник. Квалитетот е на страна на виничани, но играчите на тренерот крсте Крстев не смеат да се опуштат, ако сакаат со целиот