притисни ентер »

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам
Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск вели дека би сакал да се сретне со својот кинески колега, човек од североисточната кинеска провинција Хебеј – ако е вистински. Маск оваа недела одговори на корисник на Твитер кој предложи „Кинескиот Илон Маск“ да се сретне со вистинскиот Маск. „Би сакал да го запознаам овој човек (ако е вистински)“, напиша Маск на Твитер. Тиктокерот Јилонг

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск вели дека би сакал да се сретне со својот кинески колега, човек од североисточната кинеска провинција Хебеј – ако е вистински. Маск оваа недела одговори на корисник на Твитер кој предложи „Кинескиот Илон Маск“ да се сретне со вистинскиот Маск. „Би сакал да го запознаам овој човек (ако е вистински)“, напиша Маск на Твитер. Тиктокерот Јилонг

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам

Илон Маск вели дека би сакал да се сретне со својот кинески колега, човек од североисточната кинеска провинција Хебеј – ако е вистински. Маск оваа недела одговори на корисник на… Текстот (ВИДЕО) Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал да го запознаам е превземен од USB.mk . The post (ВИДЕО) Илон Маск за неговиот „кинески двојник“: Би сакал

Маск: Луѓето ќе стигнат до површината на Марс до крајот на деценијата

Маск: Луѓето ќе стигнат до површината на Марс до крајот на деценијата

Американскиот визионер, милијардер, основач и извршен директор на SpaceX, Илон Маск, верува дека луѓето ќе стапнат на површината на Марс до крајот на оваа деценија. Маск изнесе ново амбициозно тврдење… Текстот Маск: Луѓето ќе стигнат до површината на Марс до крајот на деценијата е превземен од USB.mk . The post Маск: Луѓето ќе стигнат до површината