притисни ентер »

Јунајтед бараат 85 милиони евра за Лукаку, Интер нема шанси да даде толку
Јунајтед бараат 85 милиони евра за Лукаку, Интер нема шанси да даде толку

Јунајтед бараат 85 милиони евра за Лукаку, Интер нема шанси да даде толку

Иако шпекулациите од Австралија велат дека Ромелу Лукаку одбива да тренира во обид да ги натера Манчестер јунајтед да го продадат на Интер, првиот официјален контакт меѓу двата клуба донесе одредување на цена за белгискиот напаѓач, која Интер тешко дека ќе може да ја исплати. Според „Скај спорт Италија“, на денешниот состанок на директорите на Интер

Интер излезе со официјален став по првиот состанок со Јунајтед за трансферот на Лукаку

Интер излезе со официјален став по првиот состанок со Јунајтед за трансферот на Лукаку

Ромелу Лукаку е дел од експедицијата на Манчестер Јунајтед која се наоѓа на летните подготовки, но многу големи се шансите брзо да ја напушти истата, бидјеќи не е никаква тајна дека неговиот агент веќе извесно време работи на негов трансфер од „Олд Трафорд“. Англиските медиуми пред два дена излегоа со вест дека Оле Гунар Солскјер ќе се обиде да ја

Интер ја однесе понудата во Лондон, сега Лукаку е се поблиску

Интер ја однесе понудата во Лондон, сега Лукаку е се поблиску

Италијанските медиуми вечерва пишуваат за понудата која директорот на Интер, Пјеро Аузилио ја достави до Манчестер Јунајтед. Интер со сите сили се обидува да го заврши трансферот на Лукаку, но нивната понуда стигна до 70 милиони евра. Првите десет милиони ќе бидат исплатени како позајмица, а две рати од по 30 милиони ќе бидат платени во следните две

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време. „Манчестер Ивнинг Њуз“, повикувајќи се на свои извори, информираат за „ситен проблем“ со белгискиот репрезентативец. Според нив, од клубот се довериле

Интер се „лади“ за Лукаку, повторно Џеко во преден план

Интер се „лади“ за Лукаку, повторно Џеко во преден план

Италијанскиот калчолигаш Интер полека се повлекува од преговорите со Манчестер Јунајтед за ангажман на Ромелу Лукаку. Раководството на „нероаѕурите“ се обидува да го доведе на двегодишна позајмица со опција за целосен откуп на договорот, а англискиот клуб многу повеќе би сакал веднаш да го продаде Белгиецот и да ослободи финансии во буџетот за ново

Голем поттик за Интер: Лукаку не тренира со Јунајтед

Голем поттик за Интер: Лукаку не тренира со Јунајтед

Иако замина на подготовките во Австралија со остатокот од тимот, белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку не тренира, тврдат англиските медиуми. Наводно, се очекува договорот меѓу Јунајтед и Интер за тој да се пресели во италијанскиот прволигаш. За трансферот се зборува многу долго, но двата клуба никако да најдат заеднички јазик. Спортскиот директор

Зошто Лукаку денес не тренираше со Јунајтед?

Зошто Лукаку денес не тренираше со Јунајтед?

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед овој период се во Австралија, поточно во градот Перт каде се спремаат за новата сезона. Со тимот се наоѓа и белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку кој во последно време се почесто се поврзува со трансфер во Интер. Сепак, Лукаку не присуствуваше на денешниот тренинг на својот тим, па низ медиумите веднаш се појавија шпекулации

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Лукаку пропушти тренинг, трансферот се чини близу

Централниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не учествуваше во последниот тренинг на клубот на австралиската земја и тоа ги потхрани гласините дека неговата продажба во Интер е прашање на време. „Манчестер Ивнинг Њуз“, повикувајќи се на свои извори, информираат за „ситен проблем“ со белгискиот репрезентативец. Според нив, од клубот се довериле

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не присутствувал на последниот тренинг на клубот на турнејата во Австралија, а тоа само ги засили гласините дека неговата продажба во Интер е само прашање на време. „Манчестер Ивнинг Њуз“, повикувајќи се на свои извори, информира за „ситен проблем“ со белгискиот репрезентативец поради кој не учествувал

Нова „смешна“ понуда за англиски услови од Интер: Аусилио со сите сили се труди да го добие Лукаку, но…

Нова „смешна“ понуда за англиски услови од Интер: Аусилио со сите сили се труди да го добие Лукаку, но…

Вчера речиси сите медиуми пренесоа дека спортскиот директор на Интер, Пиеро Аусилио пристигнал во Лондон на преговори со Манчестер Јунајтед околку можен трансфер на Ромелу Лукаку во италијанскиот клуб. Сега, медиумите ја објавија понудата со која Аусилио денес ќе се претстави пред челниците на Манчестер Јунајтед, и може да се каже дека таа воопшто