притисни ентер »

Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ)

Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ)

Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ) Многу вкусно и хранливо СОСТОЈКИ: 1 кг. компири 5 јајца 1 чешне лук половина лажичка сенф малку сол и бибер семиња од сѐ само 3 лажици (тиква, сончоглед, кикирики …) 200 гр. Кисела павлака 2 лажици масло 1 лимон ПОДГОТОВКА: Печете ги компирите во рерна заедно со лушпата. Печете на

Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ)

Може да биде и оброк: Направете совршена салата од компири (РЕЦЕПТ)

Многу вкусно и хранливо СОСТОЈКИ: 1 кг. компири 5 јајца 1 чешне лук половина лажичка сенф малку сол и бибер семиња од сѐ само 3 лажици (тиква, сончоглед, кикирики …) 200 гр. Кисела павлака 2 лажици масло 1 лимон ПОДГОТОВКА: Печете ги компирите во рерна заедно со лушпата. Печете на 220 степени додека не омекнат. Сварете ги јајцата. Излупете ги компирите